سید حسن باقری

وبلاگ

خاموش کردن کامپیوتر بعد از مدت زمان تعییین شد

 خاموش کردن کامپیوتر بعد از مدت زمان تعییین شده بیشتر مواقع کاربران برای خاموش کردن کامپیوتر در یک زمان مشخص و بدون حضور خودشان دچار مشکل میشوند. برای اینکار باید مراحل زیر انجام شود: 1- از start -->Run رو انتخاب کنید . 2- دستور shutdown -s -t 500 را تایپ کنید. عدد بالا نشان دهنده این هست که این سیستم چند " ثانیه" بعد خاموش شود. شما میتونید برای زمان مورد نظر آن را برحسب ثانیه تنظیم کنید. برای لغو کردن دستور فوق از فرمان shutdown -a استفاده کنید.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۳ساعت 1:2  توسط سید حسن باقری  | 

راه‌اندازي شبكه‌ي بي‌سيم در 15 دقيقه

مقدمه

اغلب كاربران نمي‌دانند كه با داشتن كامپيوترهاي مجهز به ويندوز XP يا Vista و كارت شبكه‌ي بي‌سيم ، امكان را‌ه‌اندازي يك شبكه‌ي بي‌سيم بدون استفاده از Access Point يا روترهاي باند پهن وجود دارد . در اين مقاله سعي مي‌كنيم بصورت قدم‌به‌قدم نحوه‌ي پياده‌سازي اين نوع شبكه‌هاي بي‌سيم كه به Ad-Hoc معروف است را نشان دهيم .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم تیر ۱۳۹۳ساعت 10:30  توسط سید حسن باقری  | 

تغییر رمز ادمین بدون نیاز به نرم افزار در WIN7

سلام


اگر از ویندوز ۷ استفاده می کنید و پسورد ورود آن را فراموش کرده اید و یا خدایی نکرده قصد دیگری در سر دارید خیلی راحت می شود ویندوز را دور زد و به راحتی وارد ویندوز شد. برای این کار نیاز به هیچ نرم افزار اضافه ای هم ندارید.


این کار در دو مرحله ۱ و ۲ و مرحله اول از دو روش الف وب قابل اجرا می باشد.


۱- الف- پیشگیری (هنگام دسترسی به ویندوز)

اگر فراموشکار هستید و امکان دارد روزی پسورد خود را فراموش کنید (و یا افراد با نیت های شوم الان دسترسی به ادمین کامپیوتر خاصی دارند) بهتر است از فرصت استفاده کنید و با اجرای یک دستور ساده خیال خود را راحت کنید. 


در ویندوز ۷ در منوی استارت و در قسمت سرچ cmd را جستجو نمایید و با راست کلیک بر روی آن Run as administrator را انتخاب کنید. حالا کافیست دستور زیر را کپی کرده و در خط فرمان راست کلیک کرده و گزینه paste را انتخاب نمایید (ctrl+v در این جا paste نمی کند.)


REG ADD “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\sethc.exe” /v Debugger /t REG_SZ /d “C:\windows\system32\cmd.exe”


 

۱- ب- درمان (هنگام دسترسی نداشتن به ویندوز)

اگر قبلا طبق روش الف دستور مورد نظر را اجرا نکرده و الان پسورد خود را فراموش کرده اید (و یا افراد با نیت های شوم قصد نفوذ به ویندوز را دارند) باز هم بدون نیاز به نرم افزار کافی است کامپیوتر را با دی وی دی ویندوز ۷ بوت کرده و مراحل نصب را آغاز نمایید و مطابق تصاویر زیر ادامه دهید:


boot7 550x1654 آموزش دور زدن پسورد ویندوز 7 بدون نرم افزار


اگر فایل sethc را دوست دارید! ( و یا افراد خاص می خواهند آب از آب تکان نخورد ) بد نیست که قبل از اجرای دستور اصلی توسط  فرمان زیر یک کپی از sethc تهیه فرمایید.


copy c:\windows\system32\sethc.exe c:\windows\system32\sethc_1.exe


خب حالا کافی است فایل cmd  را با یک دستور ساده جایگزین sethc نمایید. (جالب است بدانید شما در هنگام اجرای ویندوز چنین دسترسی ندارید و ویندوز از این فایل محافظت می نماید)


copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe


خب کار تمام شد.


این دستورها (روش الف و ب) چه کار می کند؟!

روش اول با دستکاری رجیستری ویندوز فایل cmd را در رجیستری به جای فایل sethc جایگزین می کند. روش دوم نیز فایل cdm را کلا به جای sethc قرار می دهد. فایل sethc وظیفه تغییر کنتراست را بر عهده دارد و نکته ای که شاید تاکنون نمی دانستید آن است که این فایل در صفحه ورود به ویندوز با کلید های ترکیبی left(alt+ shift)+ printscreen اجرا می شود. همانطور که متوجه شده اید بعد از اجرای دستور بالا خیلی راحت ویندوز را دور زده اید.


۲- مرحله نهایی (بعد از روش الف و ب)

حالا کافی است در صفحه ورود و هنگام درخواست پسورد توسط ویندوز کلید های ترکیبی left(alt+ shift)+ printscreen را گرفته و در صفحه cmd هر آنچه دوست دارید اجرا نمایید. اگر آشنایی زیادی با خط فرمان ویندوز و دستورات متنی ندارید از دستورات زیر استفاده نمایید:


ساختن یوز جدید مثلا با نام ali و پسورد ۱ :


net user ali 1 /add


تغییر پسورد یوزر administrator به مثلا ۱ :


net user administrator 1 /add 


ورود به دسکتاپ بدون یوزر و پسورد !! :


explorer


یه توضیح ساده این که طبق تجربه گاهی اوقات در تنظیمات گروپ پالیسی ویندوز اینطور تعریف شده است که پسورد باید ترکیبی از حروغ کوچک و بزرگ و عدد و نشانه باشد و با مثلا بیشتر از ۷ حرف انتخاب شود. پس اگر هنگام تعریف کاربر جدید و یا تغییر پسورد یوز موجود اخطاری مشاهده کردید به این دلیل است.


شاید عده ای این روش را تجربه کرده اند و خیلی ها هم از این روش اطلاع نداشتند. در هر صورت گروه سایبری سپانو امیدوار است استفاده لازم را از این آموزش برده و از آن در امور خیر icon smile آموزش دور زدن پسورد ویندوز 7 بدون نرم افزار استفاده نمایید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۲ساعت 16:20  توسط سید حسن باقری  | 

محدود کردن مرورگر به یک یا چند دامنه مشخصمی توان مرورگر كامپیوتر را بگونه ای تنظیم كرد كه افراد دیگری كه از آن استفاده می كنند تنها محدود به یك یا چند دامنه خاص شوند. بدین معنی كه هنگامی INTERNET EXPLORER یا مرورگر دیگری اجرا می شود ، كاربر تنها قادر به دیدن صفحات مربوط به دامنه های خاصی باشد كه از قبل برای او تعریف شده است.
برای اجرای این روش نیاز به یك نرم افزار ویژه نیست و در هر مرورگری قابل اجرا است.
* نكته : به دلیل تغییراتی كه باید در تنظیماتTCP/IP بدهید ممكن است برای كاربران غیر حرفه ای مشكل ساز باشد ، بدین علت در اجرای آن بسیار دقت كنید.
برای نیل به مقصود ، به صورت زیر عمل كنید :
۱) فایل HOSTS راپیدا كنید. در WINDOWS ۹X این فایل معمولا در پوشه WINDOWS و در ویندوزهای NT,۲۰۰۰,XP در دایركتوری X:WINDOWSSYSTEM۳۲DRIVERS/ETC قرار دارد كه X:WINDOWS نشاندهنده داریو و پوشه ویندوز شماست.
۲) از این فایل یك نسخهBACKUP تهیه كنید.
۳) فایل HOSTS ‌ را با NOTEPAD باز كنید. (این فایل فاقد پسوند است)
۴) COMMAND PROMPT را باز كنید و دستورPING به همراه نام دامنه مورد نظر خود را نوشته و دكمهENTER را فشار دهید. بعنوان مثال دامنه WWW.UCDAVIS.EDU را در نظر داریم. دستور را به شكل زیر تایپ می كنیم PING.WWW.UCDAVIS.EDU 
این دستور آدرسIP مربوط به دامنه شما را نشان می دهد. برای مثال بالا این آدرس IP معادل با مقدار ۱۶۹.۲۳۷.۱۰۴.۱۹۹ می باشد.
۵) در انتهای فایل HOSTS ، آدرسIP‌ و دامنه مورد نظر خود را به ترتیب وارد كنید.(دقت كنید كه بین این دو باید یك یا چند جای خالی (SPACE) وجود داشته باشد). در ضمن میتوانید خطهای دیگری را نیز برای آدرس های SMTP , POP۳ و یا دامنه های دیگر اضافه كنید.
بعنوان مثال خواهیم داشت :
UCDAVIS.EDU ۱۶۹.۲۳۷.۱۰۴.۱۹۹
* نكته : در هر خط باید یك آدرسIP‌ و دامنه باشد.
۶) از داخل CONTROL PANEL پوشه NETWORK AND DIAL-UP CONNECTIONS را باز كرده ، بر روی آن CONNECTION كه با آن به اینترنت متصل می شوید ، رفته و روی آن كلیك راست كرده و گزینه PROPERTIES را انتخاب كنید.
۷) در قسمت NETWORKING مولفه TCP/IP را انتخاب و PROPERTIES را كلیك كنید. در قسمت GENERAL ‌ اگر USE THE FOLLOW DNS SERVER ADDRESS انتخاب شده بود ، اعداد موجود در آن را با دقت خوانده و در جایی یادداشت كنید و اگر این بخش انتخاب نشده بود ، آن را انتخاب كنید.
۸) دو آدرس DNS نامعتبر را برای PREFERRED DNS SERVER و ALTERNATE DNS SERVER وارد كنید. مثلا برای اولی مقدار ۱.۰.۰.۰ را و برای دومی مقدار ۱.۰.۰.۱ را نسبت دهید.
۹) كامپیوتر خود را RESTART كنید. زیرا تا وقتی كه سیستم را دوباره راه اندازی نكرده اید تغییرات در سیستم اعمال نمی شود.
اكنون مرورگر وب شما تنها به دامنه هایی می تواند متصل شود كه در فایل HOSTS وجود دارند و قادر به اتصال به دامنه های خارج از لیست این فایل نیست.
روش عملكرد به این صورت است كه وقتی كه شما یك دامنه را در مرورگر خود تایپ و ENTER می كنید. ابتدا مرورگر فایل HOSTS را چك می كند. اگر دامنه تایپ شده در آن بود ، از آدرس IP‌ آن استفاده می كند ولی اگر دامنه تایپ شده در فایل HOST یافت نشد ، DNS را كه در تنظیمات TCP/IP وارد كرده اید چك می كند (۱.۰.۰.۰ و ۱.۰.۰.۱ كه در قسمت قبل وارد شد) و چون این دو نیز نامعتبر هستند قادر به پیدا كردن آدرسIP نیست و در نتیجه آن دامنه مسدود می شود.
* نكته : در صورتی كه دیگر نیازی به محدود كردن دامنه ها نداشتید می توانید نسخهBACKUP را جایگزین نسخه تغییر داده و همچنین تنظیمات TCP/IP را به حالت قبل بر می گرداند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۲ساعت 15:40  توسط سید حسن باقری  | 

منابع آموزشی

۱. iTunesU

آی‌تیونز یو را قبلا معرفی کرده بودیم. در حقیقت itunesU را می‌توان محصولی از اپل دانست که با همکاری دانشگاه‌های معتبر تولید می‌شود و به صورت رایگان در اختیار همه علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این محصول شامل فیلم کلاسهای آموزشی است که با کیفیت بسیار عالی ضبط شده‌اند. برای استفاده از این محصول نیازی به داشتن محصولات اپل نیست. تنها چیزی که برای استفاده از این دوره‌ها نیاز دارید نرم‌افزار iTunes است. پس از دانلود کردن این نرم‌افزار به سایت iTunes U رفته و بر روی Go to iTunes U کلیک کنید تا این بخش در نرم‌افزار iTunes باز شود. حالا می توانید از این صندوقچه گنج هر آنچه لازم دارید بردارید. 

۲. یوتیوب آموزشی

یوتیوب را می‌توان مخزن فیلم نامید. هر چیزی در این مخزن یافت می‌شود. برای ساده‌تر شدن فرایند پیدا کردن فیلمهای آموزشی، یوتیوب هم بخش آموزش خود را راه‌اندازی کرده است. در این بخش می‌توانید تنها فیلم‌های آموزشی را بیابید. یوتیوب سعی کرده است محیط این بخش را نیز برای مصارف آموزشی مناسب سازی کند. این بخش از یوتیوب نیز در یک پست جداگانه معرفی شده است. 

۳. آکادمی خان

فردی به نام سلمان خان هدفی بزرگ برای خودش دارد و آن فراهم کردن محیطی است که آموزش در آن رایگان باشد. به همین جهت بنیادی غیرانتفاعی را راه‌اندازی می‌کند به نام آکادمی‌خان. این سایت از سال ۲۰۰۶ تا کنون بیش‌از ۳۲۰۰ ویدیوی آموزشی را تهیه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. این آکادمی هم اکنون از معتبرترین منابع آموزشی بر روی اینترنت است.

۴. Udacity

هدف این سایت هم آموزش با روش حل مسئله است. باید در پروژه‌ها شرکت کرده و مسائل را حل کنید تا یاد بگیرید. در طول دوره‌ها هم از کمک اساتید برجسته بی‌بهره نخواهید ماند. تفاوت این سایت با سایتهایی که تا به حال معرفی کرده‌ایم ارائه مطالب در قالب کلاسهای آموزشی است. برای مثال اگر علاقه به علوم رایانه دارید در دوره مربوطه ثبت‌نام کرده و با آغاز دوره کار آموختن را آغاز خواهید کرد.

۵. کلاس درس

تعدادی از دانش‌‌جویان ایرانی دانشگاه استنفورد هم هدفی همچون سلمان خان در ذهن دارند. آنها کلاس درس را راه‌انداخته‌اند و شراکتی هم با آکادمی‌خان برای ارائه فلیم‌های آموزشی آکادمی به زبان فارسی دارند. تا زمان نوشتن این نوشته کلاس درس بیش از ۲۳۵ فیلم آموزشی را ارائه کرده است. شما هم می‌توانید در تولید فیلم آموزشی با کلاس درس همکاری کنید.(اطلاعات بیشتر در مورد کلاس درس را اینجا بخوانید.) 

۶. مکتب‌خونه

این سایت هم کار هموطنان ایرانی است. در این سایت هم می‌توانید فیلم‌های آموزشی فارسی را بیابید که البته بخش عمده‌ای از آنها متعلق به آکادمی خان هستند. 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۲ساعت 19:54  توسط سید حسن باقری  | 

بیت تورنت چیست؟

بیت تورنت به زبان ساده


قبل از اینکه بیشتر به این موضوع بپردازیم اول به اختصار دو اصطلاح مهم در این تعریف را شرح می دهیم.

پروتکل چیست؟ منظور از پروتکل در این تعریف، پروتکل های ارتباطات می باشد که شامل دسته ای از قوانین استاندارد برای نمایش اطلاعات ، علامت دهی، تشخیص و تصحیح خطا که جهت فرستادن اطلاعات در یک کانال اطلاعاتی لازم است.

شبکه نظیربه نظیر چیست؟ شبکه نظیربه نظیر به اصطلاح peer to peer نام گونه ای از معماری شبکه های رایانه است. در این نوع شبکه رایانه های سرور و کلاینت هر دو در یک سطح کار می کنند به این مفهوم که هر رایانه می تواند از اطلاعات رایانه دیگر استفاده کند یا به دیگری اطلاعات بفرستد. این نوع شبکه ها برای اهداف مختلفی از قبیل اشتراک گذاری فایل ها شامل صوت، تصویر، ویدئو، اطلاعات یا دیگر فرمت های دیجیتالی معمول استفاده می شود.

بیت تورنت زمانی فعال می شود که یک کامپیوتر فایل یا گروهی از فایل هایش را در دسترس شبکه قرار می دهد. این کار seed نامیده می شود که همانند دانه پاشی است و به دیگر رایانه ها اجازه می دهد که به او متصل شوند و فایل را دانلود کنند. دیگران در اصطلاح peers یا همتایان خوانده می شوند. هر همتا که بخشی از فایل را دانلود کرد، آن را برای دانلود بقیه همتایان در دسترس قرار می دهد.وقتی فایل بطور کامل برای یک همتا دانلود شد، همتایان بیشتری در شبکه قرار گرفته و سیدها (بذرپاش) در شبکه بیشتر می شوند. بر اساس استاندارد میزبانی در اینترنت، این امر کاهش قابل توجهی در هزینه منابع سخت افزاری و پهنای باند توزیع کننده اولیه به وجود می آورد و وابستگی به او به مرور بسیار کاهش می یابد.

شایان ذکر است که اولین بار پروتکل بیت تورنت در آوریل سال 2001 توسط برام کوهن نوشته شد و هم اکنون توسط شرکت او به نام BitTorrent به کار خود ادامه می دهد.

هم اکنون تعداد بسیار زیادی کلاینت برای بیت تورنت وجود دارد که بر روی انواع کامپیوترها با پلت فورم های متفاوت قابل اجراست. (ویندوز، مکینتاش، لینوکس و ...). بر طبق یک آمار مقدار اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در کلاینت های تورنت بیش از 1.1 پتابایت است (پتابایت واحد اطلاعات معادل 1024 ترابایت است.)

در اینجا باید بدانید که بیت تورنت شامل نرم افزاری به همین نام نیز می شود که برای آپلود و دانلود فایل از طریق تورنت مورد استفاده قرار می گیرد واولین کلاینت این پروتکل بود. دانلود نرم افزار رایگان و از سایت http://www.bittorrent.com/ قابل دسترسی است. از طریق نصب آن می توانید با موتور جستجو تعبیه شده فایل مورد نظر را جستجو کنید و نتایج در مرورگر شما نمایش داده می شود که از طریق لینک های ارائه شده به فایل اشتراکی دسترسی پیدا می کنید.

تعدادی از کلاینت های مشهور تورنت: BitComet, LimeWire, FlashGet, FDM….

گفتنی است با گسترش استفاده مردم کشور ما از اینترنت پرسرعت ADSL، کم کم استفاده از تورنت نیز جای خود را در میان راه های قدیمی جستجو و دانلود فایل خواهد یافت.

en.wikipedia.org

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 5:27  توسط سید حسن باقری  | 

second life

Second life ، جایی که افراد به آرزوهای خود می رسند.

این روزها در برخی از نشریات و سایت های اینترنتی، به طرق مختلف، صحبت از second life به میان آمده است. و در واقع این خبر باعث بازار گرمی بسیاری از رسانه شده است. اما به احتمال زیاد هنوز بسیاری از شماها نمیدانید که second life چیست؟ در پاسخی کوتاه و مقدماتی به این سوال باید گفت که second life یا حیات دوم در واقع دنیایی است که میلیونها نفر در آن زندگی می کنند.آنها در این جهان خودساخته و این واقعیت مجازی!!!(تعجب نکنید واقعا واقعیتی مجازیست) در واقع هویت، چیستی و کیستی خود را آنگونه که می خواهند و می پسندند رقم زده اند و بدین ترتیب به آرزوها و آرمانهایی که هرگز توان دسترسی به آن را نداشته اند دست پیدا می کنند. . اکنون نمایندگان شرکتها، بانکها و حتی دولتها هم به این جهان مجازی راه پیدا کرده اند و در آینده روزی شاهد خواهیم بود که تمام جهان ما در این واقعیت مجازی غوطه ور می شود. درحال حاضر همگان به سادگی می توانند به جهان مجازی راه پیدا کنند. فقط کافی است که به نشانی www.secondlife.com  بروید و به عضویت سایت درآیید و نرم افزارهایی که احتیاج دارید به صورت رایگان دریافت کنید. البته قبل از این کار این مقاله را تا آخر مطالعه کنید تا چند و چون کار دستتان بیاید و تصمیم بگیرید که می خواهید چه جور شخصیتی باشید.

                          

Second life یک دنیای مجازی اینترنتی است که در اواخر سال 2006 و اوایل 2007 در سطح بین المللی شناخته شده و در حال حاضر در بسیاری از رسانه های جهان از آن سخن به میان می آید. Second life به صورت برنامه ای قابل دانلود توسط شرکت خصوصی Linden Lab (خالق second life)، کاربرانی را که در حقیقت ساکنین این دنیای مجازی هستند، قادر می سازد تا با استفاده از آیکون های گرافیکی قابل شناسایی، با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از امکانات یک شبکه اجتماعی پیشرفته به شکل واقعیت مجازی بهره برداری نمایند. شاید از نظر بعضی ها، second life یک بازی به نظر بیاید. اما در آن از امتیاز برنده و بازنده، سطوح مختلف بازی و ویژگی های دیگری که معمولا در بازی ها به چشم می خورد، خبری نیست.

همچنین ساکنین آن قادرند از این دنیای مجازی مانند یک مکان واقعی دیدن کنند، با دیگر ساکنین ارتباط داشته باشند، در فعالیت های فردی و اجتماعی شرکت کنند و حتی به خرید و فروش اجناس مجازی بپردازند. البته عضویت در سایت رایگان است، اما تنها اعضایی که ماهانه 6 دلار به عنوان حق عضویت می پردازند، از حق خرید و فروش زمین و در واقع از حقوق شهروندی رسمی برخوردارند.

در مرحله بعد، پس از ثبت نام در سایت می توان همزاد خود را آفرید. همزاد شما یا به اصطلاح Avator، نماینده شما، تصویر یا همان Imagery که خودتان دوست دارید، است. در واقع همزاد شما تصویر آرمانیتان از خودتان است. این شخصیت مجازی می تواند جدیدترین مدهای لباس را بپوشد، راه برود، پرواز کند و به جاهای گوناگون برود وبا افراد دیگر رابطه برقرار کند البته تمام این کارها تحت کنترل شما صورت می گیرد.

اگر در این سایت ثبت نام کرده اید حتما باید برنامه second life client را از همین سایت در یافت کنید. حجم برنامه برای win XP حدود 33 مگابایت و برای Mac حدود 65 مگابایت است.

فلسفه ایجاد چنین برنامه ای چه بوده است؟

در پاسخی کوتاه به این سوال باید گفت که شاید ساختن این برنامه در حقیقت ریشه در باور های عقیدتی مسیحیان و یا افسانه های یونان باستان باشد.

در اساطیر یونان آمده است که Ovid (یکی از اساطیر باستانی) مجسمه ای از مرمر ساخت. این مجسمه آنقدر زیبا بود که اوید به آن دل باخت. دل ونوس از اشکهای اوید به رحم آمد و به مجسمه زندگی بخشید. در حقیقت از دیرباز، ادبیات اساطیری، تخیلی، و علمی بیانگر آرزوی انسان برای از میان برداشتن مرز بین تخیل و واقعیت می باشد. در همین شاخه از ادبیات، در رمان Snow crash نوشته "نیل استیفن"، انسانها از واقعیت دردناک و خشن جهان سرمایه داری می گریزند و به فراکهکشانی(Metauniversum) پناه می آورند، جایی که هر کس می تواند آن تصویر آرمانی خود را اجرا کند و به نمایش بگذارد. همچنین در این باره، "نیچه" نیز می گوید: انسان موجودیست که باید بر آن چیره شد. بر همین مبنا در دنیای second life انسان سرانجام بر خودش چیره می شود، یعنی تخیل را به جای واقعیت و تصور را به جای حضور می نشاند. در زمانه ای که برخی می گویند تاریخ به پایان خود نزدیک می شود، انسان یه تخیل پناه می آورد و در این دنیای مجازی زندگی جاودانه ای برای خود فراهم می کند. در second life  آن "من" ای که می بینم هیچگاه پیر و درمانده نمی شود.

هر چند که شاید در جامعه ما حرف زدن از چنین مسائلی از نظر برخی خنده آور باشد ولی باید بپذیریم که شواهد عینی موجود در غرب، این مساله را تایید می کند که مردم در غرب کم کم از دنیای واقعیت دور شده و به دنیای مجازی پناه برده اند.

این جهان زیبا ساکنانی دارد که خود شیفتگیشان را با آفرینش همزادهایی زیبا ارضا می کنند. شاید روزی فرا رسد که آنچه که در کلام روزانه در وبلاگها اتفاق می افتاد، جای خود را به جهانی پیچیده و سه بعدی بدهد.

از نظر مسیحیان، زندگی دوم یعد از مرگ اتفاق می افتد. از این نظر دنیای مجازی شاید مصداقی از این زندگی دوم باشد که با تکنولوژی محقق شده است.

           

تاریخچه second life   

Second life توسط فلیپ روسلدیل،مدیر فنی اسبق Linden Lab تاسیس شد. نسخه آلفای آن کهLinden World  در سال 2002 در اختیار عده محدودی قرار گرفت. در سال 2003 نسخه بتای آن در اختیار عموم قرار گرفت. این نسخه با نسخه فعلی تفاوتهایی داشت که از جمله این که پولهایی  که کاربران در آن بدست می آوردند با پول واقعی قابل معاوضه نبود و همچنین اجاره ماهیانه به میزان فضایی که هر یک از ساکنین در اختیار داشتند، بستگی نداشت. طبق آمار بدست آمده، افزایش رشد جمعیت second life به شرح زیر است:

18 اکتبر 2006: یک میلیون کاربر

14 دسامبر 2006: دو میلیون کاربر

29 دسامبر 2006: برای اولین بار 20000 کاربر به طور همزمان روی شبکه قرار گرفتند

28 ژانویه 2007: سه میلیون کاربر

1 فوریه 2007: برای اولین بار 30000 کاربر به طور همزمان روی شبکه قرار گرفتند

دیگر ویژگی ها

در این دنیای مجازی مشغولیتهای گوناگونی هم وجود دارد. معاملات املاک از جمله سودآورترین معاملات در second life است. ضمن اینکه راه اندازی یک کافه نیز درآمدزا خواهد بود.. زندگی روزانه در این دنیای مجازی به نوعی بر محور گشت وگذار در اطراف این دنیای مچازی از قبیل، کافه گردی، شرکت در مهمانی ها، مد وخرید وفروش اتفاق می افتد. در تالار های گفتگو می توان با افراد دیگر آشنا شد و به اتفاق هم به جاهای دیدنی رفت.

واحد پول رایج در second life  لیندن دلار($L) است که به آسانی با دلار آمریکا قابل معاوضه است.هر چند نرخ در حال نوسان اسن اما طبق آخرین رقم اعلام شده در فوریه 2007 ، هر 270 L$ معادل یک دلار خواهد بود.

شما در این دنیای مجازی حتی ماشین هم می توانید خریداری کنید. ناگفته نماند راه رفتن، رایج ترین روش مسافرتهای درون شهری است، ضمن اینکه برای انتقال سریعتر، امکان پرش بدون نیاز به تجهیزات خاصی نیز فراهم است. به علاوه امکان استفاده از وسایل نقلیه ای مانند هلیکوپتر، زیردریایی، و غیره نیز میسر است.

Second life اقتصادی مختص به خود دارد. تعدادی از ساکنین خوشفکر و فرصت شناس نیز دارای درآمدهای ماهیانه می باشند که از چند صد دلار شروع و حتی به چند هزار دلار هم می رسد. در این دنیای مجازی آموزش و پرورش هم نادیده نگرفته شده است؛ کلاسهای مجازی در دانشگاه ها و کالج ها با اسامی معتبری چون هاروارد و آکسفورد برگزار می گردد. در ضمن سخنرانی های آنلاین و جلسات آموزش از راه دور نیز به اجرا در می آید.

شرکتهایی مانند TOYOTA ، BMW ، adidas در second life نمایندگی دارند، برخی از سیاستمداران اروپایی و آمریکایی در این اجتماع حضور دارند، سوئد اولین کشوریست که در second life سفارتخانه ایجاد کرده است.

                                        

با وجود آنکه Second life از جنبه هایی هنوز در مراحل اولیه خود است در نتیجه هنوز دوره فعالیت مستمر و کارآمد بنگاه های نشر خبر در آن فرا نرسیده، بزرگترین انتشاراتی آلمان نخستین روزنامه second life را با نام AvaStar منتشر می کند که در این رابطه هفت روزنامه نگار حرفه ای و حقوق بگیر هر روز مهمترین رویدادها را در اختیار کاربران می دهند.

همچنین شرکتهای بزرگی چون Intel ، AMD ، IBM ، Sisco ، Dell ، SunMicroSystems در second life  نمایشگاه برگزار می کنند و در واقع second life  به محلی برای گردهمایی کارشناسان کامپیوتری و برنامه نویسان آماتور و با تجربه تبدیل شده است.

کار به جایی رسیده که با سفری کوتاه در این دنیای مجازی می توان یک شغل خوب برای خود دست و پا کرد؛ بر این اساس شرکتهایی وجود دارند که فرصتهای شغلی واقعی را بدون هزینه به اطلاع جویندگان می رسانند که اولین شرکت در این زمینه آژانس تبلیغاتی TMP است. کاربران با مراجعه به این شرکت می توانند یه طور مستقیم با مصاحبه کنندگان در شرکت مورد نظر خویش مکالمه داشته و از طریق پیام فوری اطلاعات خود را انتقال دهند.

همچنین مردم می توانند حقوق قانونی چیزهایی که در second life تولید یا اختراع کرده اند در دنیای واقعی به نام خود ثبت کنند.

نتیجه

حال که وضع این چنین است، شما در مورد ده سال آینده اینترنت چه فکر می کنیدشاید به این فکر بیفتید که از همین حالا شرکتی را که در آن مشغول به کار هستید در second life به نام خود ثبت کنید تا درآینده ای نه چندان دور به قیمتی گزاف به صاحب کار خود بفروشید!!!

در second life تاکنون حدود 6 میلیون نفر عضو هستند و تا چند دقیقه دیگر شاید شما هم یکی از شخصیتهای مجازی second life باشید. آیا به زودی در این دنیای مجازی شاهد پیدایش نخستین جزیره فارسی زبان یا اولین روزنامه فارسی زبان، اولین قهوه خانه و اولین تاتر و سینمای فارسی زبان خواهیم بود؟

نظر یادتون نره
+ نوشته شده در  جمعه ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:50  توسط سید حسن باقری  | 

رام رسمی بستنی حصیری ارک اس

روش نصب: * توجه: تمامی اطلاعات گوشی شما پاک خواهد شد پس حتما قبل از نصب رام از اطلاعات خود بک آب بگیرید. - ابتدا گوشی را به طور کامل شارژ نمایید. *توجه: حتما باید درایور گوشی شما نصب باشد. درایور را از اینجا دانلود کنید. گوشی را با کابل متصل کرده و داخل کامپیوتر به device manager برید. در اونجا آدرس پوشه درایور بدید و نصب کنید. - از قسمت setting یک بار گوشی را ریست فکتوری کنید. - نرم افزار Flash Tools را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید ( دانلود ) - سپس رام را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید. فرمت رام ftf است. - فایل رام را به پوشه firmwares در داخل Flash Tools منتقل کنید. - برنامه فلش تولز را اجرا ، ابتدا گزینه flash و سپس از پنجره باز شده flashmod را انتخاب کنید. - از لیست باز شده رام انتخاب کنید. توجه کنید تیک گزینه های wipe data و wipe Cache خورده باشد. - ok را انتخاب کرده و گوشی را در حالت Flashmod به کامپیوتر متصل کنید. * برای رفتن به حالت Flashmod به این صورت عمل کنید: گوشی را خاموش کرده. در حالی که دکمه Back را نگه داشته اید کابل را متصل کنید. - عملیات فلش انجام خواهد شد. - پس از پایان یافتن عملیات ، گوشی خود را روشن کنید و از ICS لذت ببرید. * روشن شدن گوشی برای اولین بار بعد از فلش چند دقیقه طول خواهد کشید. * توصیه می شود برای کارکرد بهتر، پس از فلش یک بار گوشی را ریست فکتوری کنید.
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم دی ۱۳۹۱ساعت 6:55  توسط سید حسن باقری  | 

کلید های میانبر ویندوز8


کلیدهای میان‌بر همواره باعث تسریع در کار با ویندوز شده و علاوه بر آن شما را در کار با کامپیوتر حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهند.در ویندوز جدید شرکت «مایکروسافت» با نام «ویندوز ۸» نیز کلیدهای میان‌بر جدیدی وجود دارند که موجب تسهیل کار کاربران می‌گردند. در این ترفند قصد داریم به معرفی ۳۰ کلید میان‌بر جدید در «ویندوز ۸» بپردازیم.۱٫ Win + Print Screen: گرفتن عکس از صفحه نمایش (تصویر مستقیماً در Pictures Library و با فرمت PNG ذخیره می‌گردد).۲٫ Win + C: باز نمودن Charms Bar ویندوز.۳٫ Win + Tab: باز نمودن Switch List ویندوز جهت انتخاب برنامه‌های در حال اجرا.۴٫ Win + Q: باز نمودن قسمت جستجوی عمومی ویندوز.۵٫ Win + W: جستجو درون تنظیمات سیستم.۶٫ Win + F: جستجو درون فایل‌ها.۷٫ Win + Z: دسترسی (ترفندستان) به تنظیمات برنامه‌های Metro.8. Win + I: باز نمودن منوی تنظیمات ویندوز.۹٫ Win + P: باز نمودن تنظیمات مربوط به صفحه نمایش دوم یا پروژکتور.۱۰٫ Win + H: دسترسی به صفحه Share Settings.11. Win + K: باز نمودن صفحه تنظیمات مربوط به سخت‌افزارهای متصل.۱۲٫Win + X: باز نمودن منوی System Utility Settings در در پایین سمت چپ صفحه.۱۳٫Win + T: پیش‌نمایش پنجره‌های باز در نوار وظیفه ویندوز.۱۴٫Win + U: باز نمودن پنجره Ease of Access Center.15. Win + E: باز نمودن Windows Explorer.16.Win + R: باز نمودن پنجره Run.17. Win + Pause: باز نمودن پنجره System Properties.18. Win + Enter: باز نمودن Windows Narrator.19. . + Win + Shift: نمایش پنجره‌های در حال اجرا در سمت راست صفحه.۲۰٫ . + Win: نمایش پنجره‌های در حال اجرا در سمت چپ صفحه.۲۱٫ , + Win: پیش‌نمایش دسکتاپ (Aero Peek).22. Win + D: مراجعه به دسکتاپ.۲۳٫ Win + M: کمینه‌سازی تمام پنجره‌های باز.۲۴٫ Win + B: بازگشت به دسکتاپ.۲۵٫ Win + J: جابجایی برنامه کانونی در میان برنامه‌های در حال اجرای Metro.26: Win + L: قفل صفحه نمایش.۲۷: Win + Page Up/ Page Down: جابجایی بین صفحه نمایش اصلی و فرعی (در صورت استفاده از صفحه نمایش دوم مانند پروژکتور).۲۸٫ Ctrl + غلطک ماوس (صفحه Start): بزرگنمایی صفحه.۲۹٫ Ctrl + غلطک ماوس (صفحه Desktop): تغییر اندازه آیکن‌ها.۳۰٫ Ctrl + Shift+ N: ایجاد یک پوشه جدید در دایرکتوری کنونی.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:24  توسط سید حسن باقری  | 

مخفی کردن درایو

وجه : اگر با رجيستری آشنايی کافی نداريد ، در کار با رجيستری تمامی نکات را به درستی انجام دهيد ،

 چون اگر بخشی از رجيستری ويندوز به اشتباه تغيير داده شود و يا دستکاری شود احتمال به وجود آمدن

هر مشکلی در ويندوز و يا حتی نصب مجدد سيستم عامل خواهد بود.

با اين ترفند شما مي توانيد هر يک از درايوهاي موجود در سيستم خود را ناپديد کنيد.

 ابتدا به کمک دستور Regedit که در Start ==> Run تايپ ميکنيد رجيستري خود را باز نماييد سپس

به کليد زير مراجعه کنيد :
 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version \ Policies\Explorer
 

و يک متغير جديد از نوع DWORD ساخته و نام آن را NoDrivers بگذاريد مقداري که براي اين متغير تعيين

مي کنيد نشان مي دهد که چه درايوهايي مرئی هستند راست ترين بيت مربوط به گردونه ي:Aو بيت

 بيست و ششم مربوط به گردونه ي :Z است براي مخفي کردن هر درايو کافي است بيت آن را روشن

 کنيد. اگر با اعداد هگزا آشنايی کافی نداريد مي تونيد از اعداد دسيمال زير براي مخفي کردن هر درايو

يا چند درايو استفاده کنيد مثل اعداد زير :

A:1 , B:2 , c:4 , D:8 , E:16 , F:32 و...........

براي ناپديد کردن تمام درايوها مي توانيد از  6ffffff  ( عدد ۶ و  ۶ تا f پشت سر هم ) 

 را به متغير NoDrives بدهيد .

نکته : برای ديدن تغييرات اعمال شده بر روی ويندوز حتما يا ويندوز خود را Logg off کرده و يا آن را Reset

نمائيد.

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم مهر ۱۳۹۱ساعت 22:24  توسط سید حسن باقری  | 

ناویتل-نقشه اندروید

یکی از دغدغه های دارندگان گوشی های آندرویدی
استفاده از نقشه ها و GPS به صورت آفلاین می باشد .و داشتن نرم افزاری که
بتواند نقشه ها را به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت و از همه مهم تر
با راهنمای مسیر صوتی فارسی یکی از نیاز های ضروری دارندگان این گوشی ها می
باشد . امروز در سایت فوردانلودز قصد
معرفی نرم افزاری داریم که این مشکل را برای برای شما کاربران عزیز برطرف
می نماید . نام این نرم افزار قدرتمند و کاربردی Navitel Navigator
v5.0.0.1069 می باشد که با کمک این برنامه و GPS گوشی خود قادر به مسیر
یابی صوتی فارسی و مشاهده موقعیت خود در نقشه به صورت آفلاین خواهید بود .
نقشه های این برنامه قدرت گرفته شده از GARMIN بوده و به جرات می توان گفت
نرم افزاری با جزئیات کامل در زمینه GPS ، راهنمای صوتی و … برای گوشی
های اندروید می باشد . برای سهولت در فارسی نمودن راهنمای صوتی و استفاده
از نقشه ها در این برنامه تیم فوردانلودز آموزشی کامل را ادامه مطلب برای
شما عزیزان آماده کرده است که با مراجعه به آن میتوانید ضمن مشاهده ویژگی
های برنامه و ویژگی های نقشه این برنامه از آن استفاده نمایید .

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

جهت دانلود نرم افزار ، نقشه و مطالعه توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

امکانات افزوده شده به نسخه جدید Navitel Navigator v5.0.3.70 :

- افزوده شدن سرویس آنلاین تعاملی جدید NAVITEL.EVENTS
( این سرویس به کاربران کمک میکند تا از اتفاقاتی که سایر کابران در جاده گزارش میکنند نظیر تصادفات رانندگی ، دوربین های کنترل سرعت ، جاده های در دست تعمیر ، ماشین های دچار نقص شده و … اطلاع پیدا کنند )
- اضافه شدن سرویس جدید جستجوی تقاطع ها
( به کمک این سرویس کابران میتوانند به سادگی نقطه ای که ۲ جاده با هم تلاقی میکنند و یک تقاطع رو تشکیل میدهند را پیدا کنند )
- تغییر پوسته شب در برنامه که کاربران راحت تر میتوانند صفحه برنامه را مشاهده نمایند .
- افزوده شدن نمایش ناحیه های شهری در منوی جستجوی آدرس
- پایداری برنامه در هنگام کارکرد و سرعت مسیریابی برنامه افزاریش یافته
- برطرف شدن برخی از باگ های نسخه قبلی در نسخه جدید
- پشتیبانی از زبان فارسی در منو
- پشتیبانی از کیبورد فارسی
- پشتیبانی از راهنمای صوتی فارسی
- در زوم های بالاتر خیابان ها با نام فارسی مشخص می باشند
- و …

آموزش نصب نرم افزار :

ابتدا نرم افزار اصلی را که با فرمت apk می باشد ، بر روی دستگاه خود نصب کنید. جهت یادگیری نحوه نصب نرم افزار در سیستم عامل آندروید ، به این لینک بروید.

طریقه استفاده از نقشه :

برای استفاده از نقشه، بعد از
دانلود فایل نقشه، آن را از حالت فشرده خارج نمایید. (بر روی فایل دانلود
شده کلیک راست نموده و گرینه Extract Here را انتخاب کنید )
حال پوشه Navitel Map را به مموری کارت گوشی خود در مسیر NavitelContent/Maps انتقال بدید
حال
برنامه را که از قبل نصب کرده بودید اجرا نمایید. در صورتی که برنامه به
صورت اتوماتیک نقشه ها را اضافه (ایندکس) نکرد ، در برنامه به مسیر
Menu/Setting/Map/Open Atlas رفته و روی آیکونی که پایین صفحه در وسط قرار
گرفته کلیک کنید و از کشویی که در بالا وجود آمده آدرس نقشه هایی که روی
مموری گوشی خود کپی کردید را پیدا کنید یعنی NavitelContent/Maps .
روی
پوشه ی Navitel Map کلیک نمایید و گزینه Create Atlas رو بزنید. سپس Ok
کنید تا برنامه پس از اتصال گوشی به GPS نقشه و محل استقرار شما بر روی
نقشه را نشان بدهد. حال می توانید از تمامی امکانات این برنامه فوق العاده
استفاده نمایید.

طریقه استفاده از ابزارهای فارسی :

برای استفاده از منوهای فارسی در صورت تمایل،بعد از اجرای برنامه به منوی :

Menu/Setting/Regional Setting/Language

رفته
و زبان فارسی رو انتخاب کنید البته اگر با گزینه زبان فارسی مشکل داشتید
از Espanol Spanish هم میتونید استفاده کنید چون آن هم منوها رو فارسی می
کند. ( نکته : ممکن است منوی فارسی برای بعضی گوشی ها عمل نکند )

همچنین برای انتخاب صدای فارسی در صورت تمایل به منوی :

Menu/Setting/Regional Setting/Voice

رفته و گزینه IR Persian رو انتخاب کنید.
تیم فوردانلودز امیدوار است این آموزش برای شما کاربران عزیز مفید واقع گردد..

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 6:31  توسط سید حسن باقری  | 

اندروید

با سلام
در این تاپیک قصد دارم کلیه کارهایی که باید بروی این گوشی ارزشمند انجام داد تا به حداکثر توانایی این گوشی رسید به شما دوستان عزیز معرفی کنم
همچنین بعضی از سوالات ابتدایی که دوستان خجالت می کشند که مطرح کنن رو هم جواب می دم

این تاپیک به دلیل دسترسی سریع دوستان به جوابشون و جلوگیری از شلوغی قفل می مونه
در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و یا انتقادی در پروفایلم مطرح کنید تا رسیدگی بکنیم
مرسی
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای دانلود دفترچه راهنمای کامل گوشی به زبان شیرین فارسی از سایت سونی اریکسون بروی لینک زیر کلیک کنید
http://www-support-downloads.sonymobile.com/lt18/userguide_FA_LT18_1253-8475.1.pdf
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش نصب فایل منیجر(File Manager):
خوب اکثر دوستان با این واژه آشنا هستن
اما اون دسته از دوستان که آشنایی ندارن باید بگم فایل منیجر یک برنامه ایی هست که با استفاده از از این برنامه می تونید بر مموری کارت و حافظه داخلی گوشی خودتون مدیریت کاملی مانند حذف و اضافه و جابه جایی , تغییر نام و ... بر فایل های خودتون مثل عکس ها و ویدئو ها و ... انجام بدین.

اما در سیستم عامل اندروید این برنامه وجود نداره و سونی هم به طور پیش فرض هیچ فایل منیجری در گوشی های اندرویدی این شرکت قرار نداده

چاره چیست؟
برای رفع این محدودیت ابتدا باید تنظیماتی را از مسیر زیر در گوشی خودتون انجام بدین
ابتدا دکمه منو(اولین دکمه از سمت راست) رو بزنید و سپس مسیر زیر رو دنبال کنید
settings------>applications
حالا تیک گزینه unknown sources رو بزنید
خوب حالا که تا اینجا اومدید وارد گزینه development بشید و گزینه usb debugging رو هم تیک دار کنید که البته بعدا به دردتون خواهد خورد


حالا باید از بخش زیر یک فایل منیجر دانلود کنید و به یک گوشی بلوتوث دار منتقل کنید و با بلوتوث به گوشی اندرویدی خودتون منتقل و نصب کنید
تاپيک جامع راهنماي نرم افزارهاي اندرويد (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=166906)
بهترین فایل منیجر ها عبارتند از:root explore , es file manager ,blutooth file transfer,file expert , astro file manager

همچنین کسانی که به گوشی بلوتوث دار دیگری دسترسی ندارن می تونن از طریق گوشی به اینترنت وصل بشن و وارد سایت گوگل(google.com) بشن و کلمه andexplorer رو سرچ کنن.
از بین سایت هایی که در گوگل نمایش داده می شن,وارد دومین سایت که با دامنه lysesoft.com
مشخص هست بشن و ورژن جدید فایل منیجر andexplorer رو با پسوند apk دانلود و نصب کنن
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش استفاده از اینترنت gprs:
اتصال به gprs ایرانسل برای اندروید (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=87533)
اتصال به gprs همراه اول برای اندروید (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=88449)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
اضافه کردن زبان فارسی به کیبرد ارجینال گوشی
دکمه منو رو بزنید و مسیر زیر را دنبال کنید:
settings---->language & keyboard----->international keyboard------>writing languages
حالا زبان فارسی رو تیک دار کنید
تمام
حالا از این به بعد می تونید از روی کیبرد با زدن دکمه ایی که عکس آچار کوچک دارد زبان ها رو عوض کنید.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
استخراج شماره تلفن ها از روی سیمکارت به گوشی
وارد contacts بشید
دکمه منو رو بزنید
گزینه import contacts رو بزنید
حالا گزینه sim card رو بزنید
سپس phone contact رو بزنید
و در آخر گزینه import all
تمام
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ذخیره شماره تلفن ها از حافظه گوشی بروی سیمکارت
متاسفانه گوشی های اندرویدی به طور پیشفرض چنین امکانی ندارن!
برای این منظور می تونید از برنامه زیر استفاده کنید
Contact2Sim 1.29 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=129952)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
app2sd(انتقال برنامه ها از حافظه داخلی گوشی به مموری کارت و برعکس)
با این کار حافظه داخلی گوشی آزاد و در نتیجه سرعت گوشی بهبود پیدا می کنه
برای این کار دکمه منو رو بزنید و مسیر زیر رو دنبال کنید:
setting----->applications------>manage applications----->all
حالا روی هر برنامه ایی تاچ کنید و گزینه move to sd card بزنید اون برنامه به مموری کارت منتقل خواهد شد
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
استفاده از تسک منیجر:
متاسفانه در اندروید امکان بستن بعضی از برنامه ها وجود نداره که این پس از مدتی باعث اشغال رم و رام گوشی و در نتیجه افت چشمگیر سرعت گوشی خواهد شد
اما خوشبختانه برنامه های جانبی تا حدودی تونستن این خلاء رو پر کنن
همونطور که گفتم برای بستن برنامه ها از تسک منیجر ها استفاده کنید
یکی از معروف ترین تسک منیجر ها رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید
Advanced Task Killer Pro v1.9.7 Build 92
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=157483&highlight=Advanced+Task+Killer+Pro)

همچنین برای استفاده از قابلیت مولتی تسکینگ یا سوییچ بین برنامه ها کافیست دکمه home(دکمه وسطی) رو چند ثانیه نگه دارید
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش فارسی کردن منو ها
خوب بعضی از ورژن های سیستم عامل اندروید(رام) که روی گوشی های سونی اریکسون نصب هست این قابلیت رو دارند
آموزش زیر برای اون دسته از رام هایی هست که زبان فارسی رو جزء زبان های گوشی ندارن
اضافه کردن منو فارسی به رام آفیشال آرک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=183621)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش ساخت کانکشن v p n:
برنامه ایی برای دور زدن ف ی ل ت ر ی ن گ اینترنت که قبلش باید اکانت خودتونو تهیه کنید
این اکانت رو هم می فروشند و همه میشه مجانی گیر آورد که دیگه به خودتون بستگی داره.
آموزش ساختن کانکشن در گوشی:
مسیر زیر رو دنبال کنید:
دکمه منو رو بزنید
setting > wireless&network > v p n setting > add v p n
حالا برحسب نوع چی پی ان تون یکی از گزینه ها رو انتخاب کنید
مثال:من add pp tp v p n رو انتخاب می کنم
v p n name :هر اسمی که دوست دارین
set v p n server :آدرس سروری که فروشنده بهتون میده
معمولا باید تیک گزینه enable encryption رو بردارید
dns search domains رو کاری نداشته باشید
دکمه منو رو بزنید و در نهایت گزینه save رو بزنید
خوب حالا وارد v p n settings بشید و روی کانکشنی که ساختید تاچ کنید و یوزرنیم و پسوردی که گرفتید رو وارد کنید و connect رو بزنید
تمام
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
روت کردن چیست و چرا باید گوشی را روت کنیم؟
روت کردن در یک جمله :دسترسی به فایل های سیستمی گوشی
لازمه ی بعضی از برنامه های مهم گوشی مثل برنامه های بک آپ گیری یا پاکسازی گوشی از فایل های بیهوده , نصب رام های غیر رسمی و استفاده از اندروید مارکت و... روت بودن گوشی هست
که البته معایبی هم داره از جمله باطل شدن گارانتی گوشی(که البته با آنروت کردن گوشی به حالت اول بر می گرده) یا احتمال آسیب زدن به گوشی که البته درصدش خیلی پایینه
مثل احتمال تصادف هنگام رد شدن شما از خیابون!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

آموزش استفاده از اندروید مارکت(برنامه رسمی گوگل برای دانلود بازی و برنامه):
همونطور که می دونید ایران تحریم هست و به خاطر همین موضوع اندرویدمارکت هم از دسترس ایرانیان خارج شده است.
اما راه هایی برای دور زدن این تحریم و در نتیجه دسترسی به مارکت اندروید وجود دارد که می تونید از لینک زیر استفاده کنید(برای استفاده از مارکت حتما باید گوشیتون روت شده باشه)
استفاده از اندروید مارکت
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=97401)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش آپدیت کردن گوشی با برنامه update service
برای آپدیت از تاپیک زیر استفاده کنید
آپدیت از طریق update service (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2430665&postcount=5)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش نصب رام از طریق برنامه flash tool(کاربردی ترین برنامه برای فلش(نصب)کردن رام):

رام چیست:به سیستم عامل اندرویدی که به روی گوشی شما نصب می شود و توسط شرکت سازنده گوشی شخصی سازی میشود رام می گویند.

خوب بعضی مواقع ممکن هست گوشی شما دچار مشکل نرم افزاری بشه و یا روشن نشه
,از طریق برنامه های اصلی قادر به آپدیت نباشید,بوت لودر باز باشه و یا مهتر از همه سونی آپدیتی ارائه بده که برای اون منطقه رام گوشی شما هنوز ارائه نشده باشه

فکر کنم دلایل بالا کافی باشه تا یه نسخه از برنامه رو در کامپیوتر خودتون داشته باشید
فلش تول یکی از بهترین برنامه های فلش رام های رسمی هست که دارای امکانات دیگری هست که در لینک های زیر می بینید
دانلود فلش تول (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=201293)
آموزش فلش رام در برنامه فلش تول (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2430658&postcount=4)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
منوی ریکاوری:
یه برنامه کامل برای نصب رام های غیر رسمی(کاستوم رام) هست.
همچنین از دیگر امکاناتش میشه از بک آپ گیری , پارتیشن بندی , ریست و نصب پچ های اشکال زدایی و ... نام برد.
برای داشتن منوی ریکاوری نیاز به روت بودن گوشی هست
برای دانلود و آموزش به تاپیک زیر مراجعه کنید
ریکاوری مد برای آرک اس (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=197724)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
باز کردن بوت لودر:
نقل و قول از javiol عزیز:
باز کردن بوت لودر :
بوت لودر به زبان ساده راه اندازی سخت افزار توسط دیتا بیس اصلی یا کرنل رام هستش
که اگه باز بشه شما میتونید کلاک سی پی یو و تعداد فریم قابل رندر چیپ گرافیکی و تغییر بوت رام و حتی پورت دیگر سیستم عامل ها رو امکان پذیر کنید .
خوشبختانه سونی با ارئه xperia 2011 امکان باز کردن بوت لودر رو در اختیار دولاپر ها قرار داد .

به طور کلی لازمه ی نصب اکثر رام های کاستوم باز بودن بوت لودر هست
نکته مهم:در صورت باز بودن بوت لودر هرگز از طریق گوشی آپدیت نکنید چون موجب بریک شدن گوشی شما میشه.
بریک شدن یعنی گوشی شما خاموش و تبدیل به آجر می شود! و گوشی دیگه روشن نمی شود

آموزش و توضیحات کامل تر باز کردن بوت لودر از تاپیک زیر:
باز کردن بوت لودر (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2430583&postcount=1)

برای بستن بوت لودر از تاپیک زیر استفاده کنید:
بستن بوت لودر (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=186661)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
کرنل چیست؟
کرنل هسته اصلی سیستم عامل گوشی هست که در واقع واسطی بین سخت افزار و نرم افزار گوشی است.
با نصب کرنل های کاستوم امکان روت و ریکاوری و یا اورکلاک گوشی و ... فراهم و در نتیجه افزایش کارایی گوشی را سبب می شود.
برای نصب کرنل های کاستوم باز بودن بوت لودر الزامی هست
معروف ترین کرنل ها رو از تاپیک زیر دانلود کنید:
ARC|ARC S] [DooMKernel]: KERNEL] (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=184968)

فست بوت:روشی که برای نصب کردن کرنل , باز کردن بوت لودر , نصب ریکاوری و حتی روت کردن استفاده می شود.
از تاپیک زیر برای آموزش استفاده کنید:
فست بوت (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=178250)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان هر گونه پیشنهاد و یا انتقادی دارید می تونید در پروفایلم مطرح کنید
تاپیک قفل می باشد
پایان

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 6:4  توسط سید حسن باقری  | 

فایر فاکس


پس از انتشار مقاله “راهنمای جامع تنظیمات مرورگر Google Chrome” که بسیار مفید و عالی نوشته شده بود، تصمیم گرفتم که جای مرورگر محبوب فایرفاکس را خالی نگذارم و برای شما یک مقاله در همین موضوع و درباره این مرورگر عالی آماده کنم.

فکر نکنم دیگر نیاز به توضیح اضافی درباره مرورگر فایرفاکس و امکانات بسیار زیادش باشد؛ ولی برای آن دسته از کاربران که آشنایی زیادی با این مرورگر ندارند، توضیحاتی خواهم داد. مرورگر Firefox محصول شرکت Mozilla است که به صورت متن باز یا همان Open Source ارائه شده است. می توان از این مرورگر به عنوان یکی از محبوب ترین مرورگرهای جهان نام برد. این مرورگر در ابتدا در بین کاربران لینوکس استفاده زیادی داشت؛ ولی پس از مدتی با پدیدار شدن مشکلات امنیتی در اینترنت اکسپلورر، کاربران ویندوز هم از این مرورگر استفاده کردند تا اینکه به یکی از معروف ترین مرورگرها تبدیل شد.

اولین نسخه اصلی فایرفاکس در ۹ نوامبر ۲۰۰۴ منتشر شد (البته قبل از آن، این مرورگر با نام های دیگری هم منتشر شده بود). زبان های اصلی برنامه نویسی این مرورگر طبق معمول C++، جاوا اسکریپت، CSS، XBL و XUL می باشند. همچنین این مرورگر از ۷۵ زبان دنیا از جمله زبان شیرین فارسی و از سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و … پشتیبانی می کند. (منبع توضیحات : ویکیپدیای فارسی)

دلیل اصلی انتخاب این مروگر توسط کاربران به دلیل سرعت بالای جستجو، امنیت بالا و افزونه های بسیار زیادی است که برایش ساخته شده است.

اکنون به بحث اصلی می پردازیم. مطمئنا فایرفاکس هم مانند همه مرورگرهای دیگر دارای تنظیماتی برای مدیریت بهتر می باشد. شاید بعضی کاربران مفهوم و کاربرد بعضی از گزینه ها و تنظیمات را متوجه نشوند و به همین دلیل نتوانند از قابلیت های مرورگر استفاده کنند. در این مطلب به طور کامل به توضیح درباره تنظیمات و گزینه های اصلی این مرورگر خواهم پرداخت و شما را با آن آشنا می کنم.

توجه : تصاویر و نکته ها مربوط به نسخه ۳٫۶٫۸ فایرفاکس است. بیشتر تنظیمات بر روی نسخه های آزمایشی ۴ نیز قابل استفاده اند.

برای دسترسی به تنظیمات و گزینه ها می توانید از منوی Tools گزینه Options را انتخاب کنید تا با پنجره ای مانند تصویر زیر روبرو شوید.

همانطور می بینید پنجره Options دارای ۷ بخش می باشد.

General : بخش تنظیمات و گزینه های عمومی مرورگر
Tabs : بخش مدیریت و گزینه های مربوط به Tab ها
Content : گزینه ها و تنظیمات مربوط به محتوا و نوشته ها
Applications : گزینه ها و تنظیمات مربوط به برنامه ها
Privacy : گزینه های مربوط به آثار جستجوها و بخش های مخفی
Security : گزینه ها و تنظیمات امنیتی
Advanced : تنظیمات پیشرفته مرورگر

در ادامه به توضیح گزینه ها و تنظیمات موجود در هر یک از بخش ها (یا سر برگ ها) می پردازیم.

General

این سربرگ شامل تنظیماتی عمومی مانند مدیریت صفحه شروع، مدیریت دانلودها و مدیریت افزونه ها می باشد.

در بخش Startup می توانید سایت و یا لینکی که در هنگام آغاز مرورگر باز می شود (Home Page) را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Show my home page در بخش When Firefox starts، می توانید به صورت سفارشی و دلخواه سایت مورد نظر خود را برای باز شدن انتخاب کنید. شما باید آدرس سایت را در بخش Home Page بنویسید.

اگر گزینه Show a blank page را انتخاب کنید، اگر آدرس سایتتان را هم در بخش Home Page وارد کرده باشید، در هنگام اجرای مرورگر سایتی باز نخواهد شد؛ یعنی شما Home Page نخواهید داشت.

همچنین اگر شما گزینه آخر یعنی Show my windows and tabs from last time را انتخاب کنید، هنگام اجرای مرورگر، آخرین تب ها و پنجره هایی که در هنگام آخرین بار استفاده از مرورگر باز بوده اند، نمایش داده خواهند شد.

اگر دقت کنید در پایین بخش Home Page سه دکمه مشاهده می کنید که برای تغییر آن می باشد.


با زدن دکمه Use Current Pages،‏ آدرس صفحاتی که هم اکنون باز کرده اید، به جای Home Page قرار می گیرند. با زدن دکمه Use Bookmark، می توانید Home Page خود رابا استفاده از سایت هایی که به عنوان Bookmark قرار داده اید انتخاب کنید. گزینه آخر یعنی Restore to Default، آدرس Home Page شما به صورت پیشفرض (که جستجوگر سایت Mozilla می باشد) قرار داده می شود.

البته توجه داشته باشید که برای استفاده از امکان Home Page دلخواهتان، باید حتما گزینه Show my home page را از بخش When Firefox starts انتخاب کنید.

کمی پایین تر می توانید بخش Downloads را مشاهده کنید. در این قسمت می توانید گزینه های مربوط به فایل های دانلودی توسط فایرفاکس را ببینید.

Show the Downloads window when downloading a file : با انتخاب این گزینه، پنجره مربوط به دانلود فایل ها با شروع دانلود یک فایل نمایش داده می شود.

Close it when all downloads are finished : این گزینه با انتخاب گزینه بالا فعال می شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، پس از اتمام تمام دانلودها، پنجره دانلود بسته خواهد شد.

Save files to : در این قسمت می توانید مشخص کنید که فایل های دانلود شده به طور پیشفرض در چه مسیری ذخیره شوند.

Always ask me where to save files : با انتخاب این گزینه هر وقت می خواهید فایلی را دانلود کنید، مسیر ذخیره آن از شما پرسیده می شود.

در قسمت Add-ons می توانید با کلیک بر روی گزینه Manage Add-ons، افزونه های مرورگرتان را مدیریت کنید.

Tabs

همانطور که گفته شد، بخش Tabs شامل گزینه های مربوط به کنترل سربرگ ها یا همان تب ها است.

Open new window in a new tab instead : با انتخاب این گزینه، لینک های شما به جای باز شدن در پنجره جدید مرورگر، در یک تب جدید باز می شوند.

Warn me when closing multiple tabs : با انتخاب این گزینه وقتی که چند تب را باز کرده باشید و بخواهید به طور همزمان آن ها را ببندید با یک پیغام هشدار مواجه خواهید شد که این موضوع را به شما یادآوری می کند.

Warn me when opening multiple tabs might slow down Firefox : با انتخاب این گزینه وقتی شما تعداد زیادی تب را که ممکن باعث کاهش سرعت فایرفاکس شود، باز کنید، با یک اخطار مواجه خواهید شد.

Always show the tab bar : با انتخاب این گزینه، همیشه نوار تب نمایش داده خواهد شد. اگر تیک این گزینه را بردارید، تا وقتی که ماوس را به نوار تب نبرید، نمایش داده نخواهد شد.

When I open a link in a new tab, switch to it immediately : اگر این گزینه را انتخاب کنید، بلافاصله پس از باز کردن یک تب جدید، پنجره مرورگر شما به آن تب سوئیچ می کند و شما می توانید آن را ببینید.

Content

این سربرگ شامل تنظیمات مربوط به محتوا و همچنین متن نوشته های مربوط به صفحاتی است که در مرورگر نمایش داده می شوند.

در قسمت اول از این سربرگ سه گزینه وجود دارند که شرح زیر می باشند :

Block pop-up windows : با انتخاب این گزینه جلوی نمایش پنجره های موسوم به Pop-Up (که عموما برای تبلیغات هستند و باعث کاهش سرعت جستجوی شما می شوند) گرفته می شود. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه Exceptions سایت های مورد نظرتان را وارد کنید تا پنجره های Pop-Up فقط از این سایت ها نمایش داده شوند.

Load images automatically : اگر این گزینه تیک خورده باشد، تمام عکس ها و تصاویر در سایت های باز شده به صورت خودکار نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی دکمه Exceptions در جلوی این گزینه می توانید سایت های مورد نظرتان که می خواهید تصاویرشان نمایش داده شوند یا نشوند، را انتخاب کنید.

Enable JavaScript : اگر این گزینه انتخاب شده باشد، کدهای مربوط به جاوا اسکریپت در وب سایت ها فعال خواهند بود و در صورتی که تیک آن را بردارید، جاوا اسکریپت غیرفعال خواهد شد. همچنین با کلیک بر روی دکمه Advanced در جلوی این گزینه می توانید تنظیمات پیشرفته مربوط به جاوا اسکریپت را که در زیر توضیح داده می شوند ببینید.

در پنجره Advanced مربوط به جاوا اسکریپت ۵ گزینه قابل مشاهده هستند. شما با استفاده از این گزینه ها می توانید مشخص کنید که جاوا اسکریپت چه کارهایی را بتواند بر روی مرورگر اعمال کند یا به صورت کلی می توانید بر روی اسکریپت ها محدودیت اعمال کنید. اگر این گزینه ها انتخاب باشند، جاوا اسکریپت می تواند کار مربوط به آن را انجام دهد و در صورتی که انتخاب نباشد، امکان انجام آن کار برای جاوا اسکریپت محدود خواهد بود. شما می توانید این گزینه ها را نسبت به نیاز خود فعال یا غیر فعال کنید.

Move or resize existing windows : با انتخاب این گزینه، اسکریپت ها امکان جابجایی یا تغییر اندازه پنجره ها را خواهند داشت.

Raise or lower windows : با انتخاب این گزینه، اسکریپت ها امکان باز کردن یا بستن پنجره ها (و یا بالا و پایین بردن آن ها) را خواهند داشت.

Disable or replace context menus : اگر این گزینه انتخاب باشد، اسکریپت ها امکان اضافه کردن آیتم را به منوهای زمینه (مثل منوی های راست کلیک و …) را خواهند داشت.

Hide the status bar : اگر این گزینه انتخاب شده باشد، اسکریت می توانید نوار وضعیت یا Status bar را مخفی کنند.

Change status bar text : اگر این گزینه را انتخاب کنید، به اسکریپت ها اجازه تغییر متن نوار وضعیت را خواهید داد.

اکنون دوباره به بخش Content بر می گردیم. بخش بعدی Fonts & Colors نام دارد که مربوط به فونت و رنگ نوشته ها است.

در بخش Default font می توانید فونت یا قلم نوشته ها را انتخاب کنید. همچنین می توانید از بخش روبروی آن، اندازه متن نوشته ها را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی دکمه Advanced هم می توانید تنظیمات بیشتر درباره فونت و اندازه متن نوشته ها را ببینید.

همچنین با کلیک بر روی دکمه Colors می توانید تنظیمات مربوط به رنگ های مربوط به لینک ها و متن ها و پس زمینه را ببینید و آن ها را به سلیقه خود تغییر دهید.

در پنجره مربوط به رنگ ها گزینه هایی مشاهده می کنید که به شرح زیر می باشند :

Text : در این بخش می توانید رنگ پیشفرض متن را انتخاب کنید.

Background : در این بخش می توانید رنگ پیشفرض پس زمینه را انتخاب کنید.

Use system colors : با انتخاب این گزینه، رنگ ها به طور خودکار از رنگ های مربوط به ویندوز انتخاب می شوند.

Unvisited Links : در این بخش می توانید رنگ لینک های مشاهده نشده را انتخاب کنید.

Visited Links : در این بخش می توانید رنگ لینک های مشاهده شده را انتخاب کنید.

Underline links : اگر این گزینه را انتخاب کنید، لینک ها به صورت زیر خط دار نمایش داده می شوند.

Allow pages to choose their own colors, instead of my selections above : با انتخاب این گزینه، اگر سایتی رنگ خاصی برای متن و لینک خود داشته باشد، آن رنگ به جای رنگ های مشخص شده در این پنجره نمایش داده می شوند.

در بخش Labuages هم که آخرین قسمت از سر برگ Content است، می توانید زبان های مربوط به متن ها و سایتهایتان را با کلیک بر روی گزینه Choose انتخاب کنید.

Applications

این بخش نیاز به توضیح زیادی ندارد. در سربرگ Applications، برنامه هایی که با استفاده از آن ها فایل های دانلود شده و کدهای در وب سایت ها اجرا می شوند را انتخاب کنید. در لیست تمامی فرمت ها لیست شده اند. شما می توانید در بخش Contnent Type نوع محتو و در بخش Action نرم افزاری که با استفاده از آن فایل اجرا می شود را بینید.

اگر در بخش Actions گزینه Always ask را انتخاب کنید، در صورتی که با چنین فایلی برای اجرا مواجه شوید، نام نرم افزاری که با آن فایل را اجرا کنید از شما پرسیده می شود.

اگر گزینه Preview in Firefox را انتخاب کنید، آن محتوا در خود فایرفاکس نمایش داده می شود.
اگر گزینه Use Other را انتخاب کنید پنجره ای باز می شود که می توانید از طریق آن نرم افزار مورد نظر برای باز کردن این نوع فایل را انتخاب کنید.

همچنین در بالای لیست بخشی برای جستجو در بین فرمت ها و انوع محتوا وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

Privacy

این بخش شامل دو قسمت به نام های History (مربوط به ردپاها، سایت های وارد شده و تاریخچه جستجوها) و Location Bar می باشد.

در بخش History یک قسمت با نام Firefox will قابل مشاهده است. در این قسمت شما امکان انتخاب ۳ گزینه را در مورد تاریخچه جستجو هایتان در فایرفاکس خواهید داشت.

Remember history : اگر این گزینه را از لیست انتخاب کنید، فایرفاکس سایت ها و صفحاتی را که از آن ها بازدید کرده اید و خواهید کرد به خاطر می سپارد و در لیست History یا تاریخچه جستجوها اضافه می کند.

در صورتی که گزینه Remember history را انتخاب کنید، می توانید دو لینک را در پنجره برنامه ببنید.

Clear your recent history : با کلیک بر روی این لینک یک پنجره برای شما باز می شود که به شما امکان پاک کردن تاریخچه جستجوی خود را تا یک زمان مشخص پاک کنید (مثلا پاک کردن از ۲ روز یا ۲ ساعت گذشته).

remove individual cookies : با کلیک بر روی این لینک یک پنجره باز خواهد شد که به شما امکان پاک کردن کوکی های مرورگر را به طور دلخواه خواهد داد.

Never remember history : اگر این گزینه را از بخش Firefox will انتخاب کنید، فایرفاکس جستجوهای شما را به خاطر نمی سپرد.

Use custom settings for history : اگر این گزینه را انتخاب کنید می توانید به طور سفارشی و دلخواه تنظیمات تان را برای تاریخچه جستجوها اعمال کنید. پس از انتخاب این گزینه، گزینه هایی در پایین نمایان خواهند شد.

Automatically start Firefox in a private browsing sessing : اگر این گزینه را انتخاب کنید، مرورگر برای جستجوی شخصی خواهد بود؛ یعنی هیچگونه پسورد و آدرس سایت و صفحه ای را در خود ذخیره نمی کند. همچنین پس از انتخاب این گزینه، مقدارها ۵ بخش و گزینه دیگر به طور خودکار تغییر می کند.

Remember my browsig history for at least : اگر تیک گزینه اول را بردارید این گزینه فعال می شود. با انتخاب این گزینه می تواند تعیین کنید که تاریخچه جستجوهای شما تا چند روز در برنامه ذخیره شود. مثلا اگر شما این گزینه را انتخاب و مقدار آن را بر روی ۳۰ قرار دهید، سایت ها و صفحاتی که از آن ها بازدید کرده اید تا ۵۰ روز توسط مرورگر به خاطر سپرده می شود و شما امکان استفاده از آن ها را دارید.

Remember download history : اگر تیک گزینه اول را بردارید این گزینه فعال می شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، مشخصات فایل های دانلود شده در پنجره دانلودها، ذخیره و به یاد سپرده می شود.

Remember search and form history : اگر تیک گزینه اول را بردارید این گزینه فعال می شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، تاریخچه جستجوها و فرم ها به خاطر سپرده می شود.

Accept cookies from sites : اگر این گزینه تیک خورده باشد، امکان ذخیره کوکی سایت ها در فایرفاکس فعال می شود و در غیر این صورت غیرفعال خواهد بود. همچنین با کلیک بر روی دکمه Exceptions در جلوی این گزینه پنجره ای باز می شود که در آن می توانید سایت هایی که می خواهید یا نمی خواهید از آن ها کوکی ذخیره کنید، را وارد کنید.

Accept third-party cookies : با انتخاب این گزینه، کوکی های شخصی به خاطر سپرده می شوند.

Keep until : این بخش مربوط به گزینه بالایش یعنی Accept third-party cookies می باشد که برای فعال شدن آن باید اولین گزینه یعنی Automatically start Firefox in a private browsing sessing را غیر فعال کنید. در این قسمت می توانید مشخص کنید که کوکی های شخصی تا چه مدت در مرورگر نگهداری شوند.

Clear history when Firefox closes : اگر تیک گزینه اول را بردارید این گزینه فعال می شود. با انتخاب این گزینه تاریخچه تمامی جستجوها و لینک ثبت در نرم افزار پاک می شود. اگر این گزینه تیک خورده باشد، یک دکمه با نام Settings جلوی آن فعال می شود که می توانید با استفاده از بخش هایی که باید پس از بسته شدن نرم افزار پاک شوند، را انتخاب کنید.

بخش دیگر سر برگ Privacy مربوط به Location Bar است. این بخش دارای یک بخش به نام When using the location bar, suggest و یک گزینه انتخابی در جلوی آن می باشد. اگر توجه داشته باشید هنگام نوشتن آدرس سایت در بخش آدرس، سایت هایی که قبلا از آن ها بازدید کرده اید و همچنین سایت هایی که به Bookmark خود اضافه کرده اید نمایش داده می شوند. در این قسمت می توانید انتخاب کنید که در هنگام نوشتن آدرس، چه مقدار هایی به شما نشان داده شود.

History and Bookmarks : من این گزینه را برای انتخاب توصیه می کنم. با انتخاب این گزینه شما می توانید در هنگام وارد کردن آدرس، از آدرس سایت های و صفحاتی که قبلا استفاده کرده اید و سایت هایی که به Bookmark خودتان اضافه کرده اید، استفاده کنید.

History : با انتخاب این گزینه، فقط می توانید از می توانید از صفحات و سایت هایی که قبلا آن ها را مشاهده کرده اید استفاده کنید.

Bookmarks : با انتخاب این گزینه می توانید از سایت هایی که به Bookmark اضافه کرده اید هنگام نوشتن آدرس استفاده کنید.

Nothing : اگر این گزینه را انتخاب کنید در هنگام نوشتن آدرس، هیچ لینکی به شما نشان داده نخواهد شد.

Security

اکنون به توضیح در مورد تنظیمات و گزینه های امنیتی مرورگر Firefox می رویم. شاید بتوان از گزینه ها و تنظیمات این بخش به عنوان یکی از مهمترین بخش ها به دلیل اینکه به امنیت مرورگر ربط دارد، نام برد.

این بخش شامل ۳ قسمت می باشد. قسمت اول تنظیمات عمومی امنیتی، قسمت دوم مربوط به پسوردها (Passwords) و قسمت سوم مربوط به هشدارها (Warning Messages) می باشد.

اکنون به توضیح درباره گزینه های بخش اول می پردازیم.

Warn me when sites try to install add-ons : با انتخاب این گزینه، اگر سایتی بخواهد بر روی مرورگر شما افزونه ای نصب کند، به شما هشدار داده خواهد شد. همچنین می توانید بر روی دکمه Exceptions جلوی همین گزینه کلیک کنید تا پنجره را مشاهده کنید. در این پنجره می توانید سایت هایی که اجازه نصب افزونه را به آن ها می دهید انتخاب کنید (مثل بخش افزونه های سایت Mozilla یا سایت GetPersonas.com).

Block reported attack sites : اگر این گزینه را انتخاب کنید، جلوی ورود به سایت های خطرناک و همچنین سایت هایی که توسط Google بلوک شده و در لیست سیاه هستند، گرفته می شود. در زیر می توانید هشدار یک سایت بلوک شده را ببینید.

Block reported web forgeries : با انتخاب این گزینه هنگام باز کردن سایت های مشکوک جعلی، به شما هشدار داده خواهد شد. در تصویر زیر می توانید نمونه از هشدار سایت های جعلی و مشکوک را ببینید.

پخش Passwors مربوط به رمزهای عبور و گزینه های آن می باشد.

Remember password for sites : با انتخاب این گزینه پسوردهایی که در سایت ها وارد می کنید، در مرورگر ذخیره و به یاد سپرده می شوند. در جلوی این گزینه می توانید بر روی دکمه Exceptions کلیک کنید تا پنجره ای برای شما باز شود. در این پنجره می توانید سایت هایی که نمی خواهید پسورد وارد شده در ان ها ذخیره شود را به برنامه اضافه کنید.

Use a master password : با انتخاب این گزینه دکمه Change Master Password فعال می شود و پنجره ای برای شما باز شود که می توانید یک پسورد کلی برای وارد کردن در سایت هایی که پسورد لازم دارند انتخاب کنید. همچنین در این پنجره می توانید درصد کیفیت و امنیت پسورد وارد شده خود را ببینید.

همچنین با کلیک بر روی دکمه Saved Passwords پنجره ای باز می شود که می توانید در آن اطلاعاتی از قبیل آدرس سایت هایی که پسورد در آن ها ذخیره شده و همچنین Username ها و Password های ذخیره شده را ببینید.

بخش دیگر سر برگ Security مربوط به پیغام های هشدار یا Warning Messages است که با کلیک بر روی دکمه Settings می توانید تنظیم کنید که چه هشدارهایی و در چه زمینه به شما نمایش داده شود.

در زیر می توانید توضیحات مربوط به گزینه های پنجره Security Warnings را مشاهده کنید.

I am about to view an encrypted page : اگر این گزینه را انتخاب کنید و در شرف دیدن یک صفحه رمز گذاری یا (مخفی) شده باشید، یک هشدار به شما نمایش داده می شود.

I am about to view a page that use low-encryption : اگر این گزینه را در حالت انتخاب قرار دهید و بخواهید از صفحه ای با کیفیت پایین رمز گذاری بازدید کنید، هشدار دریافت خواهید کرد.

I leave an encrypted page for one that isn’t encrypted : اگر این گزینه را انتخاب کنید و در حال ترک صفحه ای باشید که برای کس دیگر رمز گذاری شده نیست، هشدار دریافت خواهید کرد.

I submit information that’s not encrypted : اگر این گزینه را در حالت انتخاب قرار دهید و در حال وارد کردن اطلاعاتی باشید که پنهان و مخفی نمی شود، با هشدار مواجه خواهید
شد.

I’m about to view an encrypted page that contains some unencrypted information : اگر این گزینه را انتخاب و در حال دیدن صفحه باشید که حاوی بعضی از اطلاعات مخفی و پنهانی باشد، هشدار دریافت می کنید.

Advanced

این بخش شامل گزینه ها و تنظیمات و پیشرفته Firefox هستند که در ۴ سربرگ با نام های General، Network، Update و Encryption خلاصه می شوند.

من به ترتیب به توضیح درباره بخش های هر سربرگ می پردازم.

اولین سربرگی که آن را توضیح خواهم داد General است که دارای ۳ بخش Accessibility (امکان دسترسی)، Browsing (جستجو و مرور کردن) و System Defaults (پیشفرض های سیستم) می باشد.

Always use the cursor keys to negative within pages : اگر این گزینه در حالت انتخاب باشد می توانید از کلید های نشانه گر برای جابجایی به صفحات استفاده کنید.

Search for text when I start typing : اگر شما این گزینه را انتخاب کنید، با شروع تایپ کردن، متن شما جستجو خواهد شد.

Warn me when web sites try to redirect or reload the page : اگر این گزینه را تیک بزنید، وقتی وب سایتی بخواهد شما را به صفحه دیگری منتقل کند و یا بخواهد صفحه را Reload یا دوباره بارگذاری کند، به شما اطلاع داده خواهد شد.

Use autoscrolling : اگر این گزینه فعال باشد، شما می توانید با کلیک بر روی دکمه وسط ماوس، روی صفحه اسکرول کنید و به بالا و پایین بروید.

Use smooth scrolling : اگر این گزینه را فعال کنید، جابجایی و اسکرول درون صفحات به شکل روانتر و نرم تر صورت می گیرد.

Check my spelling as I type : اگر این گزینه انتخاب شده باشد، در صورتی که متنی را بنویسید به طور خودکار املای آن توسط مرورگر چک می شود.

Always check to see if Firefox is the default browser on startup : اگر این گزینه انتخاب شده باشد، در هر بار باز کردن مرورگر، پیشفرض بودن آن چک می شود و اگر مرورگر پیشفرض ویندوز نبود، به شما پیغام خواهد داد. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه Check Now در روبروی این گزینه از این موضوع مطلع شوید که Firefox مرورگر پیشفرض شما است یا نه.

Submit crash reports : اگر این گزینه را فعال کنید، در صورتی که Firefox به طور ناگهانی یا به هر دلیلی دچار مشکل و بسته شدن شود، اطلاعات این حادثه به سایت مرورگر ارسال می شود.

اکنون به توضیح و شرح تنظیمات سربرگ Network از بخش Advanced می پردازیم. سربرگ Network دارای ۲ بخش با نام های Connection (اتصال) و Offline Storage (ذخیره سازی آفلاین) می باشد.

در بخش Connection می توانید یک دکمه به نام Settings را مشاهده کنید که با کلیک بر روی آن پنجره ای باز می شود. از طریق این پنجره می توانید تنظیمات و گزینه های مربوط به اتصال فایرفاکس به اینترنت را تنظیم و پیکر بندی کنید.

در پنجره باز شده اگر گزینه Use system proxy settings را انتخاب کنید با استفاده از تنظیمات پیشفرض ویندوز به اینترنت متصل خواهید شد (این گزینه پیشنهاد می شود)

اگر میخواهید با یک پروکسی دیگر متصل شوید باید گزینه Manual proxy configuration را انتخاب کنید. سپس باید آدرس پروکسی را (IP) در بخش HTTP Proxy و پورت را در بخش Port وارد کنید. پس از آن با کلیک بر روی OK می توانید با استفاده از پروکسی جدید به اینترنت وصل شوید. برای برگشتن به حالت اولیه گزینه سوم یعنی همان Use system proxy settings را انتخاب کنید.

بخش Offline Storage یا ذخیره سازی آفلاین یکی از بخش های موثر در سرعت لود کردن صفحات است. فایرفاکس همیشه فضایی را برای ذخیره اجزای و تصاویر سایت هایی که بیشتر بازدید می شوند قرار می دهد تا آن ها را با سرعت بیشتر به شما نشان دهد. هر چه این حافظه بیشتر باشد مطمئنا اجزای بیشتر ذخیره و سرعت باز شدن صفحات بالا می رود. شما می توانید با استفاده از بخش Use up to این مقدار را به مقدار دلخواه خود تغییر دهید.

همچنین با کلیک بر روی دکمه Clear Now تمامی اجزا و بخش هایی که ذخیره شده اند را می توانید پاک کنید.

Tell me when a website asks to store data for offline use : اگر این گزینه را انتخاب کنید، در صورتی که به وبسایتی بروید که ان وب سایت بخواهد مقداری از اطلاعات و اجزا را به صورت آفلاین ذخیره کند، این موضوع به اطلاع داده می شود.

همچنین در لیست پایین گزینه Tell me when … می توانید لیستی را ببینید که وب سایت هایی که از اجزای آفلاین برای لود شدن استفاده می کنند، در آن قرار دارند.

سربرگ دیگر بخش Advanced مربوط به بروز رسانی مرورگر Firefox آست. در این سربرگ تنظیمات و گزینه های مربوط به بروز رسانی و Update مرورگر وجود دارد.

در بخش Automatically check for updates to می توانید ۳ گزینه با نام های Firefox، Add-ons و Search Engines را ببینید. گزینه اول مربوط به آپدیت و بروز رسانی خودکار خود مرورگر، گزینه دوم مربوط به آپدیت خودکار افزونه ها و گزینه سوم مربوط به آپدیت خودکار موتور های جستجو است. در صورتی که هر یک از گزینه ها انتخاب شده باشد، در صورت وجود آپدیت جدید، به صورت خودکار بروز خواهند شد.

بخش دیگر سربرگ Update مربوط به آپدیت خود Firefox است. در قسمت When updates to Firefox are found می توانید ۲ گزینه ۳ گزینه را ببینید.

Ask me what I want to do : همچنین وقتی که آپدیت جدیدی برای فایرفاکس موجود باشد از شما پرسیده خواهد شد که آیا مایل به بروز رسانی هستید یا نه.

Automatically download and install the update : در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید، در صورتی که آپدیتی برای مرورگر موجود باشد، به صورت خودکار دانلود و نصب خواهد شد.

Warn me if this will disable any of my add-ons : این گزینه با انتخاب گزینه اول فعال می شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، در صورتی که نصب آپدیتی جدیدی از مرورگر موجب غیرفعال شدن هر یک از افزونه های فعلی شود، به شما اطلاع داده خواهد شد.

با کلیک بر روی دکمه Show Update History پنجره ای باز می شود که در آن می توانید تاریخچه آپدیت های قبلی را ببینید.

اکنون به آخرین قسمت آموزش تنظیمات فایرفاکس می رسیم. آخرین سربرگ در پنجره Options و بخش تنظیمات پیشرفته، Encryption نام دارد. در این بخش گزینه های مربوط به رمز نگاری صفحات قرار دارند.

در بخش اول یعنی Protocols می توانید پروتکل های رمز نگاری را که شامل دو مورد SSL 3.0 و TSL 1.0 می باشند، را انتخاب کنید (انتخاب هر دو گزینه پیشنهاد می شود).

بخش دیگر این سربرگ مربوط به Certificates یا گواهی های امنیتی می باشد. در این بخش دو گزینه وجود دارد.

Select one automatically : اگر این گزینه را انتخاب کنید و سایتی از شما درخواست گواهی شخصی شما را بکند، یکی از گواهی ها به طور خودکار استفاده می شود.

Ask me every time : اگر این گزینه را انتخاب کنید و سایت از شما درخواست گواهی شخصی شما را بکند، از شما پرسیده خواهد شد که آیا این امکان را می دهید یا خیر.

همچنین در بخش Certificates می توانید ۴ دکمه دیگر را هم ببینید. که کاربرد آن ها به شرح زیر است.

View Certificates : با کلیک بر روی این دکمه پنجره ای باز می شود که به شما گواهی های موجود را نشان خواهد داد.

Revocation Lists : با کلیک بر روی این دکمه لیست گواهی های ابطال شده به شما نشان داده می شود.

Validation : با کلیک بر روی این دکمه می توانید تنظیمات مربوط به اعتبار گواهی ها را مشاهده کنید.

Security Devices : با کلیک بر روی این دکمه پنجره مدیریت دستگاه ها و واحدهای امنیتی مرورگر اجرا خواهد شد.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی کلی و واضح تنظیمات و گزینه های مرورگر محبوب Mozilla Firefox پرداخته شد. با یادگیری و کاربردهای این گزینه ها مطمئنا استفاده از این مرورگر محبوب شیرین تر و لذت بخش تر خواهد شد. در این مطلب سعی شد که همه بخش ها به صورت کاربردی توضیح داده شود تا کاربران با استفاده از ان ها نیاز خود را برطرف کنند.

شما هم نظر خود درباره این مطلب و همچنین مرورگر فایرفاکس و امکانات آن بیان کنید.

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 10:15  توسط سید حسن باقری  | 

آموزشی

:::: افزایش و تبادل گوگل پلاس 1+ ( increase google plus ) و لایک فیسبوک ( facebook like exchange ) و دنبال کننده ها در تویتر ( twitter follower ) , بازدید کننده در یوتیوب ( youtube subscriber ) و سایر  social exchange :: با سلام . در این مقاله به چگونگی افزایش لایک فیسبوک و همینطور گوگل پلاس از طریق تبادل با دیگران و سئو بیشتر برای سایت های اینترنتی میپردازیم . همانطور که میدانید شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و تویتر در میان کاربران اینترنتی با استقبال گسترده مواجه شده .یکی از پدیده های جذاب در اینگونه سایتها امکان جذب هوادار میباشد که معمولا در هر سایت عنوان خاصی دارد ولی مفهوم ضمنی همه ی آنها معمولا همان جذب هوادار میباشد برای نمونه :
:: در پیج های فیس بوک گزینه ی لایک ( facebok like page )
:: در گوگل پلاس گزینه ی سیرکل ( +circle google )  و نشانه ی محبوبیت سایت ( 1+ google plus )
:: در تویتر گزینه ی فالو ( twitter follow )
:: در یوتیوب گزینه ی سابسکرایب و ویوئر یا بازدید کننده ( you tube subscribe ) 
:: در مای اسپیس گزینه ی اد فریند ( myspace add friend )
:: در استامبل آپن گزینه ی فالو ( stumbleupon follow )
::  در دیگ گزینه ی فالو ( digg follow )
:: و ...
بنابراین افزایش هواداران یک سایت یا شخص خاص در شبکه های اجتماعی میتواند به نوعی بیانگر مهم بودن با محبوبیت آنها باشد و بنابراین کاربران این سایتها از روشهای مختلف میکوشند این محبوبیت را افزایش دهند حتی به طرق مجازی . روش تبادل محبوبیت با دیگران تقریبا تنها روش عملی و کاربردی برای افزایش این محبوبیت میباشد در این روش معمولا سایتهایی به عنوان واسطه به جذب کاربر میپردازند . زمانی که شما عضو این سایت ها میشوید آنها لینک مثلا پیج فیسبوک سایر کاربران را برای لایک کردن به شما ارائه میدهند و در ازای هر پیجی که شما لایک میکنید به شما امتیاز یا کوین یا سکه تعلق میگیرد از طرفی شما نیز میتوانید آدرس پیج خود را به سایت داده و  تا پیج شما نیز توسط دیگران لایک شود . دقت داشته باشید تا زمانی که امتیاز یا سکه داشته باشید سایت شما در معرض لایک کردن دیگران قرار میگیرد و با هر بار لایک کردن مقداری از امتیاز شما که خودتان آن را تعیین مینمایید از شما کسر میشود . اینکه چه میزان امتیاز برای لایک کردن سایت خود قرار دهید بستگی به خواست شما دارد . از آنجایی که پیج هایی که دارای امتیاز بیشتری میباشند یعنی آنهایی که صاحبانشان امتیاز بیشتری برای لایک کردنشان تعیین کرده اند زودتر از بقیه ی پیجها در معرض لایک کردن دیگران قرار میگیرند لذا هر چه امتیازی که به پیج خود میدهید بالاتر باشد در مدت زمان کوتاهتری لایک  های پیجتان افزایش میابد ولی از سوی دیگر بانک امتیاز شما زودتر تمام خواهد شد و شما باید بیشتر در سایت کار کرده و امتیاز بیشتری جمع آوری کنید.در مورد گوگل پلاس نیز به همین منوال میباشد و این امر برای کسانی که به رتبه ی سایت یا وبلاگشان برایشان حائز اهمیت میباشد بسیار ضروری است که از این سیستم جهت بالا بردن پلاس سایت خود استفاده کنند.این روش بسیار کارامد میباشد به طوری که اگر شما تعداد زیادی از سایت های واسطه داشته باشید میتوانید با روزانه حدود 2 ساعت کار ظرف مدت 1 ماه پلاس های سایت خود را تا حدود 2000 پلاس برسانید که این امر برای افزایش رنک شما در گوگل بسیار مفید میباشد ضمنا این سایت ها امکان جذب بازدید هم برای سایت دارند و شما میتوانید مضافا بر مزایای فوق به افزایش بازدید سایتتان به طور قابل ملاحظه ای بیفزایید.در اینجا ما یکی از بهترین سایت های واسطه که به شما امکان افزایش لایک فیسبوک و دنباله رو های تویتر و... را میدهد به شما معرفی مینماییم لطفا از اینجا وارد سایت شده و ثبت نام نموده و میتوانید فعالیت خود را آغاز نمایید . لطفا از اینجا وارد شوید ...

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 5:47  توسط سید حسن باقری  | 

امنیت مجازی

مجله اینترنتی نودایران۵ مرحله‌ی مهم برای داشتن قابلیت بازگردانی زندگی مجازی‌تان!

Posted: 14 Jul 2012 01:00 AM PDT

در عصر اینترنتی کنونی ۳ تراژدی بزرگ ممکن است برایمان پیش آید – قطع دسترسی کلی به اینترنت، آلوده شدن به ویروسی مهلک و یا فراموشی رمزهای عبور و در نتیجه از دست دادن بخشی یا شاید هم کل دسترسی‌مان به دنیای مجازی! از ۳ مورد یاد شده، ۲ مورد به راحتی قابل پیشگیری هستند. بله درست حدس زدید؛ مورد دوم و سوم. این مقاله به شما نشان خواهد داد که چگونه بربادرفته‌ها را دوباره بازگردانید!

way of recovery 550x214 5 مرحله‌ی مهم برای داشتن قابلیت بازگردانی زندگی مجازی‌تان!

۱٫ اضافه کردن آدرس ایمیل جایگزین یا بروزرسانی آن

تمام حساب‌های کاربری شما در سایت‌های مختلف این اجازه را به شما می‌دهند که یک آدرس ایمیل به آن‌ها معرفی کنید، تا روز مبادا یعنی همان روزی که رمز عبور خود را فراموش کردید، بتوانید با استفاده از آن ایمیل، رمز خود را بازگردانی کنید. پیشنهاد ما این است که حتما یک ایمیل جایگزین هم انتخاب کنید و در صورتی که آدرس ایمیل‌تان به هر دلیلی تغییر کرد، حتما در تمامی حساب‌های کاربری خود آدرس پیشین را ویرایش نمایید.

wor 1 550x79 5 مرحله‌ی مهم برای داشتن قابلیت بازگردانی زندگی مجازی‌تان!

۲٫ اضافه کردن شماره تلفن همراه یا بروزرسانی آن

اکثر سرویس‌های ایمیل و یا حتی فیسبوک، این اجازه را به شما می‌دهند که با اضافه کردن یک شماره موبایل (اپراتورهای قابل پشتیبانی) این امکان را داشته باشید تا در صورت مفقود شدن رمز عبور، با استفاده از پیامکی که به شماره‌تان فرستاده خواهد شد، آن را بازگردانید. حتما در صورتی که شماره‌تان تغییر کرد، در سرویس‌هایی که ثبت‌نام کرده‌اید این تغییر را اعمال کنید.

wor 2 5 مرحله‌ی مهم برای داشتن قابلیت بازگردانی زندگی مجازی‌تان!

۳٫ انتخاب سوال امنیتی و یا بروزرسانی آن

سوال امنیتی راه دیگری‌ست برای بازگردانی حساب کاربری از دست رفته. البته این راه آن چنان هم امن نیست؛ زیرا شاید جواب‌هایی که داده‌اید را فراموش کنید و یا این که دوستانتان که اندکی هم با شما آشنایی داشته باشند بتوانند به آن سوال‌ها به راحتی پاسخ دهند؛ لذا حتما با دقت به این سوال‌ها پاسخ دهید و در دوره‌های زمانی مشخصی آن‌ها را تغییر دهید تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری نمایید.

wor 3 550x110 5 مرحله‌ی مهم برای داشتن قابلیت بازگردانی زندگی مجازی‌تان!

۴٫ برای هر حساب کاربری یک رمز منحصربفرد انتخاب کنید

اقلا یک دلیل واضح و مبرهن وجود دارد که باید حتما برای هر حساب کاربریتان یک رمز منحصربفرد داشته‌باشید. آن دلیل هم این است که اگر یکی از حساب‌هایتان هک شد، بقیه هم نابود نشوند! اما قضیه هنگامی حادتر می‌شود که فرد سوءاستفاده‌گر، با استفاده از رمزی که به دست آورده، اطلاعات دیگر حساب‌هایتان را نیز تغییر دهد تا دیگر نتوانید آن‌ها را بازگردانی کنید! خیلی خودمانی بگویم، در این صورت بدبخت شده‌اید! چون عملا هیچ راهی برای بازگردانی حساب‌های کاربری و زندگی مجازیتان ندارید و باید از صفر شروع کنید!

wor 4 550x435 5 مرحله‌ی مهم برای داشتن قابلیت بازگردانی زندگی مجازی‌تان!

برای انتخاب رمز عبور امن، این پست می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد : حفاظت از خود در برابر هکرها

۵٫ حفظ رمزهای عبور و سوالات امنیتی در مکانی مطمئن

اگر نمی‌توانید به حافظه‌تان اطمینان کنید، پیشنهاد می‌کنم رمزها و پاسخ‌های سوالات امنیتی را بر روی یک برگه‌ی کاغذ به صورت رمزی بنویسید و مثل جانتان از آن محافظت کنید و یا از نرم‌افزارهای مختص این کار استفاده کنید.

wor 5 550x267 5 مرحله‌ی مهم برای داشتن قابلیت بازگردانی زندگی مجازی‌تان!شما هم تراژدی از دست دادن دسترسی به اینترنت و یا حساب‌های کاربریتان را تجربه کرده‌اید؟ چگونه مشکل را برطرف کردید؟

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 2:28  توسط سید حسن باقری  | 

گوگل مالک اینترنت می‌شود!گوگل در راستای ارتقاء موتور محسابه خود (Google Compute Engine) اقدام به کار گیری بیش از 700,000 هسته پردازش کننده (معادل حدود 90,000 ماشین مجازی) نموده است. این پردازش گرها در نقاط مختلفی از جهان مستقر و در حال آزمایش و به کار گیری هستند.
گوگل

امروزه تاکید و توجه گوگل برای سرمایه گذاری روی سرویس‌های اجتماعی خود و همچنین سرویس هایی که امکان جاسوسی بیشتر گوگل را فراهم می کند، قابل تامل است، در این راستا، اخیرا شرکت گوگل در کنفرانس سالانه ورودی – خروجی گوگل (Google I/O) ، از جدیدترین ماشین عملیاتی خود پرده برداری کرد. ماشین جدید با استفاده از فناوری ماشین های مجازی اقدام به اتصال سلولی تعداد زیادی ماشین به یکدیگر می کند که سبب تولید یک ابر رایانه عملیاتی با قدرت پردازش بسیار بالا می گردد.

در واقع گوگل در راستای ارتقاء موتور محسابه خود (Google Compute Engine) اقدام به کار گیری بیش از 700,000 هسته پردازش کننده (معادل حدود 90,000 ماشین مجازی) نموده است. این پردازش گرها در نقاط مختلفی از جهان مستقر و در حال آزمایش و به کار گیری هستند. گوگل به عنوان اولین مانور عملیاتی ماشین محاسبه اش اقدام به پیاده سازی پروژه موسسه زیست شناسی ساختارها (ISB – Institute for Systems Biology) بر روی 10,000 هسته پردازش دهنده نمود. در مرحله بعدی این تعداد به 600,000 هسته افزایش یافت که یک آزمایش تمام عیار از توانایی های این سیستم محاسبه گر بود: "آنها از نمونه سرویس جدید در راستای تحقیقات درباره ژنی بهره گرفتند كه محققان را برای یافتن راههای احتمالی درمان سرطان یاری می‌رساند. شركت گوگل با اشاره به معیارهای محاسبات كنونی خاطرنشان ساخت كه تحقیقات درباره برنامه كاربردی جستجوگر ژن حدوداً 10 دقیقه به طول می‌انجامد تا جفت قرینه را پیدا كند. در هنگام رونمایی از این سرویس جدید، مدیران شركت همان برنامه كاربردی را به نمایش گذاشتند كه بوسیله 10000 هسته پردازش موتور جستجوگر گوگل به اجرا در می‌آید. این سرویس امكان ساخت جفت قرینه را ظرف چند ثانیه فراهم می‌سازد.

شبکه اینترنت از اتصال مجموعه ای از جزایر شبکه ای (اینترانت) به یکدیگر با محوریت مرکز خدمات رایانه ای وزارت دفاع امریکا (آرپا) در سراسر جهان ریشه دوانیده است

این موتور پتانسیل محاسبات پیچیده در پروژه‌های تحقیقاتی را نیز به رخ می‌كشد. اگرچه جستجوی جفت قرینه در یك ثانیه برای گوگل كاملاً خوب نبود اما آنها دستگاهی را در معرض دید عموم قرار دادند كه نشان می‌داد بیش از 700000 هسته پردازش در موتور محاسبات وجود دارد. ضمن اینكه، آنها 600000 هسته پردازش را به همان برنامه كاربردی جستجوگر ژن اختصاص دادند. این موتور با كمك این هسته‌های پردازش می‌توانست به طور ثابت چندین جفت قرینه را پیدا كند. موتور محاسبات پتانسیل اجرای همین بازی را در محاسبات پیچیده و سنگین نیز دارد. در حال حاضر،‌ از این موتور فقط برای كاربردهای شخصی یا تجاری محدود استفاده می‌شود. با استفاده از این سرویس جدید می‌توان از محاسبات گسترده در انجام تحقیقات و سایر پرژوه‌های بزرگ فراتر از محدودیت‌های قبلی استفاده نمود.

گوگل

همچنین سایت خبری توسعه دهندگان گوگل با توضیحاتی بیشتر در مورد نحوه عمل این سیستم به نقاط قوت و ضعف این سیستم اشاره کوتاهی می نماید. به عنوان مثال برای انجام این محاسبات تعداد زیادی محاسبه بدون رابطه با یکدیگر انجام پذیرفت که این اثر فاصله فیزیکی هسته ها و نقش سرعت دسترسی شبکه را کاهش می دهد. اما توانایی محاسبه حدود 30,000 هدف با حدود 20 انتخاب در هریک کاری است که برای مۆسسه زیست شناسی ساختارها با ابرپردازنده ای دارای 1,000هسته بیش از 15 ساعت به طول می انجامد. کاری که گوگل با به کار گیری 600,000 هسته توانست در چند ثانیه به انجام رساند. موتور جستجوگر گوگل در کنار سایر اعضای خانواده گوگل همانندGmail, Youtube, Translate, Maps, Document و اخیرا GooglePlus در راستای زیر نظر گرفتن تمامی اعمال کاربران بر روی اینترنت تلاش می کنند. در کنار اینها نرم افزار مخفی از نظر گوگل آنالیتیکس به صورت مخفیانه از بازدیدهای افراد از سایت های مختلف روی اینترنت گزارش های مفصلی تهیه نموده وبه مرکز جمع آوری داده گوگل ارسال می نماید.

چندی پیش خبر شکستن قفل شبکه های بیسیم خانگی توسط ماشین های نقشه برداری گوگل (Google Earth) منتشر شد. شبکه اینترنت از اتصال مجموعه ای از جزایر شبکه ای (اینترانت) به یکدیگر با محوریت مرکز خدمات رایانه ای وزارت دفاع امریکا (آرپا) در سراسر جهان ریشه دوانیده است. از آنجا که شبکه اینترنت به صورت یک پهنه ارتباطی دیجیتال به سهولت قابل نفوذ می باشد، نگهداری و انتقال داده برای ماشین های متصل به این شبکه نیازمند استفاده از روش های مختلف رمزگذاری و حفاظتی است. این روش ها معمولا به دو صورت پارازیت (Hashing) و مخفی سازی (Encryption) صورت می پذیرد. برای این منظور الگوریتم های مختلف رمز گذاری با بالابردن تعداد انتخاب های لازم برای پیدا کردن مطلب پنهان شده از عدم توانایی دیگران برای به انجام رسانیدن تعداد لازم محاسبه برای بررسی کلیه انتخاب ها بهره می برند.

لذا اگر زمانی گوگل بخواهد از این تعداد هسته (چند صد هزار) برای شکستن رمزهای اینترنت استفاده کند حد اقل نیاز به یافتن یک الگوریتم ویژه شکستن و مدیریت داده به صورت هوش مصنوعی است که در حال حاضر به صورت کامل وجود ندارد

اخیرا و پس از تولید استاندارد CUDA توسط شرکت NVIDA امکان آن پیدا شده است که با استفاده از تعدادی پردازشگر گرافیکی ابر رایانه های خانگی با قدرت های معادل ده ها ترا فلاپ ( هر ترا فلاپ معادل 1,000,000,000,000 محاسبه عددی در دقیقه است) با قیمت ارزانی فراهم شود. این ماشین ها هم اکنون بر روی اینترنت هم قابل دسترسی بوده و با هزینه چند هزار دلار امریکا یک نفر می تواند چنین ماشینی را برای چند هفته در اختیار گرفته و در عرض یک ثانیه بیش از 700,000,000 انتخاب رمز را بررسی نماید.

لذا متخصصین به روش هایی جدید تر روی آورده اند که با بالا بردن تعداد بیت های استفاده شده و متغیر های تصادفی حتی المقدور زمان شکسته شدن رمز خود را از چند ثانیه به چند سال ترقی دهند. کاری که روز به روز سخت تر می شود. از این دست الگوریتم ها می توان به bcrypt و scrypt اشاره کرد که در ماه های اخیر توجه زیادی به آنها صورت پذیرفته است. همچنین برای مخفی سازی از استاندارد هایی مانند RSA, RSA2 بهره گیری می شد که در حال حاضر کلیه ارتباطات معمول بر روی وب که هدف امن سازی دارند با استفاده از پروتوکل HTTPS و SSL که از RSA2 بهره می برند صورت می گیرد. حداکثر مقدار انتخاب استفاده شده در حال حاضر در این مسیر 1024 بیت می باشد ولی معمولا بر روی سایت ها از مقادیری کمتر مانند 256 بیت استفاده می شود.

جای پای خود را از گوگل پاک کنید

از نظر ساختاری هرچند به صورت نظری افزایش تعداد ماشین های مجازی در کنار یکدیگر ممکن است اما اجرای آن نیازمند زیرساخت های به خصوصی است. در این رابطه مهمترین مسأله بعد از فاصله فیزیکی آنها، مسأله پهنای باند و سرعت انتقال داده بر روی شبکه متصل کننده ماشین های فیزیکی است که این ماشین های مجازی را میزبانی می نمایند. شبکه های رایانه ای امروزه با سرعت حد اکثری 4 گیگابیت بر ثانیه به عنوان اولین گلوگاه حساس ارتباطی مابین ماشین های فیزیکی خودنمایی می نمایند. سخت افزار و خود طول مسیر ارتباطی ما بین ماشین ها هم خود تأثیر تأخیر آمیز در ارتباط دارد. به عنوان مثال تأخیری در حدود حتی چند میلی ثانیه برای یک سیستم به معنای پایین آوردن تعداد پردازش های مبتنی بر آن به چند صد پردازش در ثانیه است.

هر چه پهنه و گستره ماشین های فیزیکی بیشتر شود مدیریت پهنای باند سخت تر شده و ترافیک داده بالا رفته و همچنین ارتباطات بین هسته ها محدود تر می گردد. لذا همانگونه که متخصصین خود گوگل اشاره نمودند موفقیت آنها در آزمایششان بر روی ژنوم سرطان وابسته به حد اقل رسانی نیاز به ارتباط بین هسته ها در حین اجرای عملیات های موازی بود. لذا اگر زمانی گوگل بخواهد از این تعداد هسته (چند صد هزار) برای شکستن رمزهای اینترنت استفاده کند حد اقل نیاز به یافتن یک الگوریتم ویژه شکستن و مدیریت داده به صورت هوش مصنوعی است که در حال حاضر به صورت کامل وجود ندارد. اما به صورت کمتر و در تعداد کمتر (چند ده هزار) می توان پیش بینی کرد که این ماشین بتواند از توانایی هسته های خود برای شکستن بخش قابل توجهی از رمزها، ارتباطات و رمز عبورهای کاربران استفاده نماید.

فرآوری : آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۱ساعت 4:35  توسط سید حسن باقری  | 

من و تو در دست کیست؟!

  • تعداد بازديد :
  • 11322
  • يکشنبه 2/5/1390
  • تاريخ :اواخر تابستان 1389بود که مسافران ایرانی‌ دبی به محض ورود به فرودگاه این شهر، با بیلبوردی روبه‌رو می‌شدند که خبر از آمدن قریب الوقوع شبکه تلویزیونی فارسی زبان دیگری بعد از شبکه فارسی وان می‌داد: من و تو (manoto)


من و تو

"من و تو " شبکه ای تلویزیونی متعلق به شرکت "شبکه تلویزیونی مرجان"  که برنامه‌های خود را از کپیتال استودیوی شهر لندن پخش می‌کند، در 6 آبان 1389(28 اکتبر 2010) در همسایگی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی و با همکاری برخی عوامل آن، در لندن پا به عرصه وجود گذاشت.

درباره فلسفه ایجاد این شبکه تلویزیونی در  سایت رسمی آن، این طور آمده است: "جهان از چند دهه گذشته به تدریج وارد عصر ارتباطات نوینی شده است. امروزه، بر پایه باور بسیاری از دانشمندان در حوزه های مختلف علوم اجتماعی، جهان امروزی آنچنان دگرگون شده که فهم و درک آن با مفاهیم و نظریه‌های قدیم تا حد زیادی عملی نیست. جهانی شدن، عصر اطلاعات، عصر رسانه ها، جامعه اطلاعاتی و جامعه رسانه ای برخی از این مفاهیم اند.

تلویزیونهای من و تو 1و2 در این راستا و در جهت ارتقای نقش و جایگاه رسانه ای ایرانی و پارسی زبان در بین رسانه‌ها سعی در ارتقای نقش ایرانیان در جامعه جهانی و همچنین ارائه بروزترین و با کیفیت ترین برنامه‌ها بزودی کار خود را شروع خواهد کرد. برنامه شبکه‌ها شامل فیلم، سریال، اخبار، گزارش و برنامه‌های متنوع دیگر می‌باشد که شما تاکنون در هیچ شبکه پارسی زبان دیگری ندیده اید."

اما به گزارش کیهان از پایگاه اینترنتی اخبار روز وابسته به گروهک های ضدانقلاب مقیم آلمان "این شبکه در تملک دو ایرانی به نام کیوان عباسی و مرجان عباسی بوده و دفتر مرکزی و استودیوی آن در شهر لندن واقع است. کیوان و مرجان عباسی که با یکدیگر شریک تجاری هستند، علاوه بر کارهای اقتصادی به کار رسانه ای هم روی آورده اند. فعالیت این دو، با شبکه تلویزیونی مرجان که در واقع شرکت اصلی می باشد، در سال 2009 آغاز شد. ادارات و استودیوهای شبکه من و تو نیز در وندزورث لندن بوده و تحت عنوان «Capital studios» اداره می شود. پیش از این مرجان و کیوان عباسی مالک شبکه ماهواره ای «ببین تی وی» بودند، که در واقع اولین شبکه اینترنتی فارسی زبان بوده است(توضیح نویسنده: سایت اینترنتی «ببین تی‏وی» در سال 2008 به دلیل رویكرد غیراخلاقی و غیر دینی خود به دستور مقام قضایی در ایران فیلتر شد). پدر این دو نیز مالک تلویزیون آزادی در واشنگتن دی سی و شبکه پورنوی Hostlertv در کانادا می باشد.

آنچه از حدس و گمان های مختلف مطرح شده درباره این شبکه می توان فهمید این است که شرکت تلویزیونی مرجان تنها حامی رسمی و دارنده کانال «من و تو» است

بنا به گزارش های رسیده همچنین این افراد بخش عمده ای از بودجه شبکه های من و تو 1 و 2 را از وزارت امور خارجه انگلیس گرفته اند. رابط این افراد نیز فردی به نام «مک وولین» است که به عنوان مدیر و یکی از مشاورین ارشد این گروه فعالیت می کند و با همکاری وی، وزارت امور خارجه انگلیس بودجه راه اندازی این دو شبکه را تامین کرده است. اما برای سال 2011 با همکاری عباسی پدر، یک بودجه هنگفت 40 میلیون دلاری را از محل بودجه امنیتی و هجوم رسانه ای آمریکا برای ایران (در پنتاگون) دریافت می کند. براساس گزارش ها بودجه 40 میلیون دلاری این شبکه در حقیقت 40 برابر بیشتر از بودجه شبکه اسطوره ای فارسی 1 است."

 من و تو 2

این در حالی است که برخی بر جعلی بودن نام این دو شریک تجاری خبر داده و  گوگوش را به عنوان یکی از مالکان این گروه مطرح می کنند. البته در وب‌سایت رسمی این گروه تلویزیونی، از هیچ فردی به عنوان مالک یا مدیر گروه نام برده نشده است. آنچه از حدس و گمان های مختلف مطرح شده درباره این شبکه می توان فهمید این است که شرکت تلویزیونی مرجان تنها حامی رسمی و دارنده کانال «من و تو» است. شرکتی که جز یک سایت اینترنتی، اطلاعات دیگری از آن در دست نبوده و صاحبانش نیز مشخص نمی باشند که البته این امر خود، گمانه زنی ها و برخی شایعات را قوت می بخشد و این پرسش را به ذهن متبادر می سازد که هزینه های هنگفت این دو شبکه برای پخش برنامه های 24 ساعته از چه راهی تامین می شود. یادآوری این نکته نیز لازم است که به دلیل عدم پخش تبلیغات، این شبکه هیچ گونه بازگشت سرمایه ای را برای حامی یا حامیان احتمالی اش ندارد و به عنوان یک سرمایه گذاری یک طرفه باید به آن نگاه کرد. ضمن اینکه دانستن این نکته نیز بد نیست که مسوولان امنیتی اطلاعاتی انگلستان در ارائه گزارش سالانه فعالیتهای فرهنگی سازمانMI5  در مجلس انگلستان عنوان کردند این سازمان جاسوسی جهت انجام فعالیتهای بشردوستانه و در راستای فعالیتهای فرهنگی، به شبکه های فارسی زبان از جمله من و تو کمک مالی کرده است.

 البته از اواخر اردیبهشت ماه جاری شبکه من و تو 2 حذف و برنامه های هر دو شبکه از طریق من و تو 1 پخش می شود. گرچه دست اندرکاران آن، پارازیتهای ارسالی بر روی فرکانسهای من و تو2 را دلیل این امر ذکر کرده اند؛ اما شاید ناتوانی در جذب آگهی را نیز بتوان یکی از دلایل مهم این تصمیم دانست.

اما اغلب مجریان این شبکه که جوان و بزرگ شده ایران نیز هستند به اعتراف وبلاگهای وابسته به این شبکه، بهایی بوده و در بسیاری از برنامه ها به شکلی نامحسوس و البته در سایتهای خود به طور کامل و محسوس به این امر اشاره داشته و به آن افتخار می کنند.

به گزارش های رسیده همچنین این افراد بخش عمده ای از بودجه شبکه های من و تو 1 و 2 را از وزارت امور خارجه انگلیس گرفته اند

توجه به نام این شبکه تلویزیونی و نیز آنچه در فلسفه راه اندازی آن آمد، نشان می دهد دست‏اندركاران آن با انتخاب اسم «من و تو» عملا خواستار تعامل و ارتباط با مردم ایران بوده و سیاست خود را کمک به تغییر سبک زندگی آنها برای حضور در پروسه جهانی سازی از طریق پخش برنامه هایی چون فیلم، سریال، اخبار و گزارش‏های متنوع برای مخاطبان هدف یعنی خانواده های طبقه متوسط (از لحاظ فرهنگی)جامعه ایرانی و بویژه دو قشر زنان و جوانان در گامهای از بین بردن قبح برخی رفتارهای غیراخلاقی و پس از آن و به تدریج، جایگزینی و رواج آنها در میان این مخاطبان قرار داده اند.

اما از آنجا که مهمترین عنصر در کادرسازی و تربیت نسل را بدون هیچ شک و  شبهه ای زنان بر عهده دارند و اگر زنان جامعه ای از قدرت  تجزیه  و تحلیل درست اتفاقات بر آیند و با تکیه بر نجابت و حیای ذاتی که هر دو از موهبت های الهی است در مسیر صحیح حرکت کنند جریان حرکت جامعه خود به سوی پیشرفت را چنان تسریع می کنند که ابدا چنین کاری از مردان بر نمی آید، درباره این شبکه قطعا سوال هر فرد منصفی از خود این خواهد بود که آیا برنامه هایی چون بفرمایید شام، سالی تک، آموزش رقص و ... کمکی به زنان و جوانان جامعه ایران برای رسیدن به توان لازم برای کمک به پیشرفت جامعه خود خواهد کرد؟

لیلا خانزاده

بخش ارتباطات تبیان

 

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۱ساعت 4:34  توسط سید حسن باقری  | 

فیس‌بوک شخصیت شما را لو می‌دهد!اگر فکر می‌کنید که می‌توانید در فیس‌بوک شخصیت خود را پنهان کنید سخت در اشتباهید.
فیس بوک

گروهی از محققان در دانشگاه میسوری توانسته‌اند از روی صفحه فیس‌بوکی افراد به شخصیت آنها پی ببرند.

این گروه متوجه شده‌اند که میان عملکرد افراد در صفحه فیس‌بوک و ریسک‌پذیری آنها رابطه مستقیمی وجود دارد.

بر این اساس افرادی که تمایل به انجام فعالیت‌های با ریسک بالا دارند اغلب مطالب زیادی همچون نوشته و عکس در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی بیشتر در ارتباط هستند.

از طرف دیگر کسانی که در فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی از به اشتراک گذاشتن مطلب و عکس اجتناب می‌کنند، از شخصیت محافظه‌کارتری نیز برخوردارند و به فعالیت‌های با ریسک کمتر تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

این محققان برای انجان این بررسی عملکرد فیس‌بوکی افراد را تحت نظر گرفته و از آنها تست شخصیت گرفتند.

این محققان برای انجان این بررسی عملکرد فیس‌بوکی افراد را تحت نظر گرفته و از آنها تست شخصیت گرفتند

این محققان افراد شرکت‌کننده در بررسی را بر اساس تمایل آنها به ریسک‌پذیری به دو دسته تقسیم کردند و این در حالی بود که هر دو گروه اغلب از فیس‌بوک استفاده می‌کرده‌اند.

آنها متوجه شدند که در نحوه استفاده این دو گروه از فیس‌بوک تغییر زیادی وجود دارد

بخش ارتباطات تبیان

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۱ساعت 4:27  توسط سید حسن باقری  | 

آموزش نیوک 8.3

http://www.phpnuke.ir/Forum/viewtopic.php?p=252953

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم تیر ۱۳۹۱ساعت 17:6  توسط سید حسن باقری  | 

نیوک 8.2 تغییر رمز ادمین

راهي ساده جهت بازيابي پسورد مدير در PHP Nuke با استفاده از فايلي كه در ادامه براي دانلود خواهم گذاشت، شما به عنوان مدير يك سايت مبتني بر سيستم مديريت Nuke قادر خواهيد بود پسورد كنترل پنل نيوكتون را در صورت فرامشو كردن و يا هك شدن و تغيير كردن، بازيابي كنيد!
اين فايل مي‌تونيد از طريق لينك زير دانلود كنيد:

http://aftabgardan.cc.googlepages.co...admin_pass.zip


براي استفاده، اول این فایل رو بازش کنید و بعد در جایی که نوشته:


;""=Pass$
در بین "" یک پسورد برای این فایل بزارید (ربطی به پسورد مدیر نداره و فقط برای امنیته)
سپس این فایل را در روت نیوک آپلود کنید و به این شکل بخوانیدش:

http://www.yoursite.com/change_admin_pass.php

بعد مراحل را طی کنید و پسورد را عوض کنید.
هر موقع کارتون تموم شد خیلی سریع فایل رو پاک کنید که مشکل امنیتی براتون پیش نیاد ...

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم تیر ۱۳۹۱ساعت 16:15  توسط سید حسن باقری  | 

64 بیتی یا 32 بیتی است؟

بستگی دارد بر روی سیستم شما ویندوز i32-Bit نصب باشد یا ویندوز i64-Bit. برای اینکه این موضوع را متوجه شوید:

 

برای Windows XP:

در Run تایپ کنید winmsd و OK کنید. اندکی تحمل کنید تا پنجره ای باز شود. در سمت راست پنجره عبارت Processor را بیابید. اگر با x86 آغاز شده باشد ، ویندوز شما i32-Bit است و اگر با ia64 آغاز شده است ویندوز شما i64-Bit است. بر این اساس فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

 

برای Windows Vista و Windows Seven:

در Run تایپ کنید msinfo32.exe و OK کنید. اندکی تحمل کنید تا پنجره ای باز شود. در سمت راست پنجره عبارت System Type را بیابید. اگر با x64 آغاز شده باشد ، ویندوز شما i64-Bit است ، در غیر اینصورت ویندوز شما i32-Bit می باشد. بر این اساس فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 17:59  توسط سید حسن باقری  | 

http://elija.blogfa.com/

برای استفاده از شکلک ها در وبلاگ خود کافیست روی هر شکلی که انتخاب کردید راست کلیک کنید و copy را بزنيد و بعد از آن در متن خود دوباره راست کلیک کرده و paste را بزنید و از آن استفاده کنید.

برای همیشه در دسترس بودنSMAIL ها کافیست این صفحه را در پیوندهای وبلاگ خود لینک کنید .

برای استفاده از هر گروه روی گزینه ی مربوطه کلیک کنید .

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 14:58  توسط سید حسن باقری  | 

boot win

ایجاد تغییرات در منوی انتخاب ویندوزها

حتما تا به حال مشاهده کرده اید که پس از روشن کردن کامپیوتر و بوت اولیه سیستم در صورتی که دو ویندوز داشته باشید ، منوی انتخاب منوهای ویندوز نمایان میشود ، که در آن یک ویندوز در بالا و نام ویندوز دیگر در پایین قرار دارد و پس از طی 30 ثانیه به طور خودکار به ویندوز اول منتقل میشوید. این عمل به صورت پیشفرض انجام میگیرد ،اما ما قصد داریم ترفندی بسیار کارآمد را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید ترتیب چینش ویندوز ها و افزایش یا کاهش مدت زمان انتظار برای ورود به ویندوز تغییر دهید.

بدین منظور:

ابتدا بر روی My compeuter در دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.

پس از باز شدن صفحه Advanced ،System Properties را انتخاب کرده و در قسمت Startup and recovery دکمه Setting را بزنید.

صفحه مورد نظر باز می شود ، در قسمت System startup گزینه Edit را می زنیم ، خواهید دید که یک فایل Notepad باز می شود.

شما می توانید در قسمتی که نام ویندوز نوشته شده چیزی را اضافه یا کلاً عوض کنید برای مثال در قسمت "Microsoft Windows XP Professional " نام 2005 را به آن اضافه کنید که میشود"Microsoft Windows XP Professional 2005"

همچنین در صفحه Startup and recovery شما می توانید ثانیه ای که کامپیوتر خود به طور پیش فرض برای وارد شدن در سیستم عامل انتخاب شده را هم تغییر دهید (که همیشه 30 ثانیه است)

همین طور در همان صفحه Startup and recovery با تغییر منوی کشویی Default operating system میتوانید ویندوزی را که دوست دارید ابتدا قرار گیرد را مشخص کنید.

با انتخاب دکمه Ok و ریست کردن سیستم میتوانید نتیج کارتان را مشاهد نمایید.

در پایان به این نکته توجه کنید که این بخش از ویندوز بسیار حساس است ، در ویراش آن دقت کنید و از تایپ بی مورد و یا پاک کردن قسمتهایی که از آن بی اطلاع هستید جدأ خودداری کنید.

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 9:15  توسط سید حسن باقری  | 

ترفند

روشي ساده براي قفل كردن صفحه خانگي مرورگرهابرنامه هاي زيادي سعي مي كنند صفحه خانگي يا homepage مرورگرها را به سايت خودشان تغيير بدهند حتي اينكار را بدون اينكه كاربر متوجه شود و اجازه بگيرد انجام مي دهند بازگرداندن تنظيمات قبلي هر روز زجر آور است


روش ساده اي وجود دارد كه به مرورگر در هنگام اجرا دستور باز كردن صفحه ي خاصي را مي دهد و عملا صفحه خانگي ناخواسته بي اثر مي شود


براي اينكار روي ميانبر مرورگر راست كليك و گزينه Properties را انتخاب كنيد


در كادر متني target بعد از متني كه وجود دارد يك فاصله گذاشته و آدرس دلخواه را وارد كنيد

[تصویر: 3tpgp78ae56opy6kykvm.png]


به عنوان مثال


"H:\Program Files\Opera\opera.exe"


را به


"H:\Program Files\Opera\opera.exe"
http://www.google.com

تغيير دهيد


about:blank يك صفحه خالي را باز مي كند
اين روش براي مروگرهاي اينترنت اكسپلورر ، فايرفاكس ، كروم و اپرا تست شده است
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 20:28  توسط سید حسن باقری  | 

اعراب در Word


همه کاربرانی که با Word سروکار دارند کم و بیش از این امکان مطلع هستند که نرم افزار Word کلیدهایی را برای قرار دادن اعراب روی کلمه ها پیش بینی کرده است.
این اعراب در برنامه Word به نام Diacritic شناخته می شوند.
شاید شما نیز با عملکرد این قسمت آشنا باشید . اما حتما شما نیز در کتابها و مجلات دیگر مشاهده کردید که اعراب با رنگ دیگری نمایان شده است .
در Microsoft Word به طور پیش فرض رنگ اعراب (Diacritic) به صورت اتوماتیک همانند رنگ فونت است .

اینبار علاوه بر معرفی کامل این بخش از نرم افزار Word قصد معرفی ترفندی ساده را داریم که با استفاده از آن قادرید تا رنگ اعراب را در Word با رنگ فونت متمایز سازید .
فشردن کلیدهای زیر به همراه Shift اعراب مورد نظر را روی کلمه قرار خواهد داد.[تصویر: 40196632.jpg]


این اعراب در برنامه Word به نام Diacritic شناخته می شوند.
Word برای مدیریت Diacritic ها سربرگی را در کادر مکالمه Options قرا رداده است.
پس منوی Tools را باز کرده و روی گزینه Options کلیک کنید و به سربرگ Complex Scripts بروید.
برداشتن علامت گزینه Diacritic اِعراب کلمه های روی سند را مخفی می کند. اما قسمت جالب این بخش گزینه Different color for diacritic است. با فعال کردن این گزینه و انتخاب یک رنگ از کادر جلوی آن می توانید رنگ اِعراب را متفاوت از رنگ کلمه ها انتخاب کنید.
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 20:23  توسط سید حسن باقری  | 

غير فعال کردن پنجره Task Manager در ویندوز

 غير فعال کردن پنجره Task Manager در ویندوز XP

حتماً شما نیز با پنجره Task Manager آشنا هستید. پنجره ای که در مواقع بحرانی با فشردن سه کلید Ctrl + Alt + Delete به کمک شما می آید. بنا به هر دلیلی ممکن است دوست داشته باشید Task Manager را در ویندوز غیرفعال کنید. در این ترفند نحوه این کار را از دو طریق خواهید آموخت.

راه اول:
از منوی Start وارد Run شده و عبارت regedit را وارد نمایید ، سپس Enter را بزنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید.
به مسیر زیر بروید:
HKEY_Current_User/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/System


در قسمت دیگر صفحه ، بر روی فضای خالی از صفحه راست کلیک کرده و و از New گزینه DWORD Value را انتخاب کنید.
سپس نام آن را DisableTaskMgr قرار دهید.
بر روی DisableTaskMgr دوبار کلیک کرده و مقدار Value را بر روی 1 تنظیم کنید. با OK کردن تنظیمات ذخیره میشود.
جهت بازگرداندن به حالت قبلی و فعال کردن Task Manager کافی است عدد 1 را به 0 تغییر دهید.
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 20:22  توسط سید حسن باقری  | 

ترفند2

سریعتر شدن نمایش منوها و پنجره ها با ترفندی ساده
ویندوز XP برای طبیعی جلوه دادن نمایش منوها و باز و بسته شدن پنجره ها ، این حرکات را همراه با افکت های ظریفی نمایش میدهد که این خود بار اضافه ای را بر روی سیستم تحمیل میکند و از سرعت آن می کاهد. با استفاده از این ترفندی ساده میتوانید با غیر فعال کردن این خاصیت نمایش منوها و پنجره ها را سریعتر کنید.

از منوی Start وارد Run شده و عبارت regedit را وارد نمایید ، سپس Enter را بزنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید.
به مسیر زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop/Windows Metrics


حالا از قسمت دیگر صفحه ، MinAnimate را یافته و بر روی آن دوبار کلیک کنید.
در پنجره باز شده در قسمت Value عدد 1 را به 0 تغییر داده و OK کنید.
در نهایت سیستم را یکبار رستارت نمایید.

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 20:21  توسط سید حسن باقری  | 

ترفند

جلوگیری از هنگ کردن برنامه ها در ویندوز

در هنگام کار با ویندوز ناگهان با مشکل قفل کردن برنامه برخورد کرده ایم این مشکل مواقعی پیش می آید که برنامه نتواند فایل های سیستمی خود را بدرستی بار گذاری کند و...
در این هنگام ما به سرعت کلیدهای ترکیبی ctrl+alt+delرا زده و از صفحه taks manager برنامه مورد نظر را end taks میکنیم. همه این را قبول دارند که در ویندوز xp این کاربصورت شگفت انگیزی نسبت به ویندوزهای سری 9x سریعتر شده و دیگر کمتر مشکل restart پیش می آید اما شاید برای بعضی ها سرعت end taks یک برنامه بسیار کند باشد تا جایی که حتی شخص مجبور به restart شود در اینجا نکته ای وجود دارد که با اعمال آن میتوان سرعت end taks را بالا برد
این روش حتی باعث می شود که اگر برای برنامه ای مشکلی پیش بیاید آن برنامه با سرعت متوقف شده و دیگر مشکل قفل کردن سیست پیش نیاید.
برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید:

1-ابتدا از طریق run وارد قسمت regadit شده و کلید زیر را بیابید:
hkey-current-user\control\disktop
سپس در صفحه سمت چپ به دنبال کلیدی به نام lowlevelhooks timeout بگردید. اگر این کلید وجود نداشت یک کلید از نوع string با همین نام بسازید حالا می توانید یک عدد برحسب میلی ثانیه به دلخواه به ان اختصاص دهید. این مقدار همان میزان end taks را تعیین می کند.
برای مثال شما می توانید عدد 3500 را که معادل 5/3 ثانیه است را به آن اختصاص دهید این ترفند در واقع باعث می شود که مدت زمان پاسخگو یی برنامه قفل شده در برابر و یندوز کاهش بیابد و ویندوز وقت اضافه ای را برای به اجرا در آوردن آن برنامه به هدر ندهد . و این کار باعث می شود که در واقع برنامه مشکل دار به زور اجرا نشود و جلویش گرفته شود این ترفند می تواند کارآیی ویندوز را نیز بالا ببرد چون همان طور که می دانید قفل کردن سیستم خود یک عامل کاهش کارآیی سیستم می باشد که با این ترفند تا حدود بسیار زیادی از این مشکل کاسته می شود.
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 20:21  توسط سید حسن باقری  | 

فینگلسش

حتما تا به حال با مشکل تايپ فارسي مواجه بوديد. گوگل يه ابتکاري زده براي اينکه شما با خيال راحت پينگليش تايپ کنيد و متن فارسي رو همون لحظه تحويل بگيريد. براي اينکار روي اين لينک کليک کنيد   http://www.google.com/transliterate/Persian
   
 
حالا متن دلخواهتون رو به فينگليش تايپ کنين، با تایپ کردن فاصله بعد از هر کلمه، ميبينيد كه کلمه به صورت معجزه وار بلافاصله به فارسي تبديل ميشه. البته گاهي وقتا ممکنه کلمه رو اشتباه حدس بزنه، شما ميتونين روي اون کلمه يه کليک ساده بکنين و از تو يه ليست لغت كه پيشنهاد ميده انتخاب کنين، يا اگه اون کلمه تو ليستش نبود، خودتون کلمه مورد نظر رو با کيبوردي كه براي اديت کردن روي صفحه مياد وارد کنين. شما هم اين يکي شاهکار گوگل رو امتحان کنين. حتما مشتري ميشين
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم آبان ۱۳۸۹ساعت 13:20  توسط سید حسن باقری  | 

جیمیل-اوت لوک

1-     اصلا اوت لوک چیه ؟

جواب: اوت لوک نرم افزاری هستش که با اون راحت تر میتونید ایمیلاتون را بخونید یا اینکه ایمیل بزنید اونم با این سرعت اینترنت که بعد از اینکه یادگرفتید باهش کار کنید خیلی توپ میفهمید چه نعمتیه وشما ازش خبر نداشتید

2-     نرم افزارشو از کجا میشه گیر اوورد؟

جواب: توی تمام ویندوزا خود ماکروسافت این نرم افزار را میزاره اینم خودش نشون دهنده ضرورت این نرم افزاره که  همیشه همراه اینترنت اکسپلورر وجود داره که به راحتی میتونید از مسیر زیر اونا پیداش کنید: all program/outlook express   /start

البته دو اوت لوک داریم که این یکیشه واون یکیش که خیلی هم با کلاس تر وترو تمیز تره وکار کردن با هاش راحت تره را تنها با نصب برنامه آفیس میتونید گیرش بیارید که اسمش هم ست اوت لوک اکس پرس که من سعی دارم این دومی را بهتون یاد بدم البته نرم افزارهای زیادی هستندکه این کارهایی را که ما میخواهیم رو انجام میدند ولی اوت لوک از همشون معروف تره اینو میگم که بعدا اگه چنتا نرم افزار دیدید که این کارارا انجام میدن نگید چرا اوت لوک را من انتخواب کردم که البته کار با اونا هم یه چیزی

تو مایه همین اوت لوکه

3-     خب اول باید از کجا شروع کرد؟

اول باید یه ایمیل یا همون اکانتمونو بسازیم که اگه از قبل ایمیل داریم که چه بهتر قبل از هر چیز جونم واستون بگه که با ایمیل یاهو نمیتونید کاری از پیش ببرید برای اینکه بعد از درست کردن ایمیل تو هر سایت یا سروری باید اونو فعالش کنید منظورم فعال سازی سروربرای کار با اوت لوکه  که با سایتی مثل جی میل(همون گوگل خودمون) به راحتی امکان پذیره ولی یاهو برای اینکه فعالش کنید نیاز به یه کمی اسکن دارید چون که پولیه یعنی اینکه باید پول بدید تا یاهو ایمیلتون رو فعال بکنه ولی سایت هایی مثل جیمیل مجانی این کاررو براتون میکنه

4- توی سایتی مثل جیمیل به چه صورت میشه ایمیل درست کرد؟

خیلی راحت تر از آب خوردنه تنها کافیه در ابتدا به سایته www.gmail.com برید بعد به روی گزینه start fresh که به معنی ایجاد یک اکانت یا همون ایمیل هستش میزنید بعد پنجره ای باز میشه که حاوی یک لیسته که در ابتدا باید اونو پرش بکنید که اونم هیچ کاری نداره که بصورت زیرباید پرش کنید:

 

First name:

اینجاباید اسم مبارکتون رو بنویسید

 

Last name:

اینجا باید فامیل خودتون را بنویسید

 

 

Desired Login Name:

اینجا باید برای خودتون یه آیدی بنویسید یادتون هم باشه که اینجا مثل یاهو از آندر لاین نمیشه استفاده کرد تنها از دات یا همون نقطه

Choose a password:

 

اینجا باید برای خودتون یه پسورد که حداقل هم باید شش حرف یا رقم یا ترکیبی از حروف و ارقام باشد بنویسید

Re-enter password:

 دراین قسمت هم همون پسورد که در قسمت اول نوشتید رو باید بنویسید

 

Security Question:

 

دراین قسمت باید یه سوال انتخواب کنید

 

Answer:

دراین قسمت باید جواب سوالی که انتخواب کردید رو بنویسید این دو قسمت از این بابت مهم هستند که بعدا اگه خدایی نکرده پسورد ایمیلتون رو گم کردید میتونید با دادن این دو سوال وجواب به پسورد گم شده خودتون برسید

Secondary email:

در این قسمت نیز باید یک ایمیل از خودتون بنویسید مثلا ایمیلتون در یاهو که اگه بعدا خدایی نکرده پسوردتونوگم کردید میتونید به سراغ ایمیلتون برید وپسوردتونو ببینید

 Location:

در این قسمت باید ایران را انتخاب بکنید

Word Verification:

در این قسمت نیز باید حروف بهم ریخته ی اجق وجق  رو تشخیص بدید و در مستطیل زیر آن بنویسید این قسمت برای این است که کسی خیال هک و این حرفا به ذهنش نرسه که یک نرم افزار درست بکنه که نرم افزاره راحت بتونه پشت سر هم ایمیل درست کنه

Terms of Service:

دراین قسمت لازم نیست که چیزی بنویسید منظور از آن خدماتی هستش که خود سرور میده که به اونا در مقابل آن اشاره کرده

بعد از تکمیل این فرم اگر همه چیز درست باشه بایه پیغام خوشامد گویی مواجه میشید واگرنه به همین فرم برتون میگردونه این یعنی اشتباهات رو اصلاح کن مثلا یکی ازاون اشتباهات میتونه این باشه که یه آیدی تکراری وارد کردید وباید یه آیدی دیگررو وارد کنید.

 

4-     برای فعال سازی چه کارهایی باید انجا بدهیم؟

برای فعال سازی ایمیلتون در جی میل کافیه که وارد اکانتی که تو جیمیل درست کردید بشید (با رفتن به سایت www.gmail.com  ونوشتن آیدی با پسورد و لوگین کردن) وروی setting در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید بعدش باید Forwarding and pop  رو انتخاب کنید حالا در مقابل گزینه download POP

Enable all mail pop  رو انتخاب بکنید و در آخر رویSave  changes   کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره بشن

5-     تنظیمات اوت لوک به چه شکل و صورتیه؟

حالا برنامه آوت لوک رو اجراش بکنید  و از منوی tools گزینه e-mail accounts رو انتخاب کنید

در پنجره ظاهر شده  add a new e-mail account  رو انتخاب و روی  دکمه Next کلیک بکنید و  در پنجره بعد pop3  رو انتخاب کنید و روی  Next  کلیک کنید در پنجره ظاهر شده اطلاعات دقیق جیمیل خودتون رو مانند زیر وارد کنید در این فیلد اسم خودتون رو وارد کنید   Your Name در اینجا آدرس ایمیل خود تون در جیمیل رو به صورت کامل وارد کنید  Email Address  مثل آدرس ایمیل زیر

eshghepool@gmail.com

 این فیلد بعد از وارد کردن ایمیل به صورت خودکار پر میشه اما اگر User Nameاینطوری نشد آی دی ایمیل خودتون رو بدون پسوند و پیشوند وارد کنید مثلا آی دی ایمیل بالا به شکل زیر است   

eshghepool

   در اینجا پسورد (کلمه عبور) جیمیل خودتون رو وارد کنید   Password در اینجا نوشته زیر رو به همین شکلی که    (Incoming mail server (POP3  هست وارد بکنید pop.gmail.com

در این بخش هم نوشته زیر رو به همین   (Outgoing mail server (SMTP  شکلی که هست وارد کنید حالا دکمه  More Settings رو کلیک بکنید و در پنجره ظاهر شده تب(سربرگ)    smtp.gmail.com

Outgoing Server  رو انتخاب کنید در این تب گزینه های

 My outgoing server (SMTP) requires authentication 

و

same settings as my incoming mail server  Use

رو انتخاب کنید و روی تب  Advanced  کلیک کنید

 حالا هر دو گزینه This server (requires an encrypted connection (SSL

رو انتخاب کنید در فیلد((POP3 Incoming Server  شماره  995  

  و در فیلد  (Outgoing server (SMTP  شماره  465  رو وارد کنید

 و روی  Ok  کلیک کنید   حالا اگر به اینترنت وصل هستید دکمه  Test Account Settings  رو کلیک کنید .

 

 

 

 

 (در این بخش اگر به اینترنت وصل نباشید تنظیمات شما کامل نمیشود)

    بعد از اینکه تست کردن تنظیمات به پایان رسید دکمه   Finish رو کلیک کنید

 

خب تمام شد، از این به بعد هر وقت خواستید جیمیل خودتونو چک

 کنید دکمه Send /Receive  رو کلیک می کنید تا ایمیلهای رسیده رو دریافت کنید  

اگر چند آدرس ایمیل (در جیمیل) دارید  ومیخواهید همه را با هم چک کنید

باید برای هر کدام مراحل بالا رو تکرار کنید

برای ایمیل کردن هم کافیه روی newاون گوشه سمت چپ کلیک کنید و برای فرستادن عکس روی insert fils  میزنید

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:53  توسط سید حسن باقری  | 

راهنماي نصب قدم به قدم PHPNuke v7.3
با وجودي كه اكثر شما با راه اندازي يك سايت با استفاده از PHPNUKE آشنا هستيد اما بخاطر اينكه تعدادي از بچه هاي گروه خواسته بودن كه روش كار با اين PORTAL معروف رو اموزش بديم من در اين مقاله بصورت كامل راه اندازي نيوك رو توضيح ميدم (البته روي سرور سايت شما نه كامپيوتر شخصي) براي شروع هاستي كه شما ازش فضا گرفتين بايد حتما از PHP و SQL پشتيباني كنه براي اينكه از وجود اين دو مطمئن بشيد با مدير شركتي كه قرارداد دارين تماس بگيريد اما قبل از شروع توضيح مختصري در مورد PHP و SQL براي اشنايي بيشتر خدمتتون عرض ميكنم :

PHP : يك زبان اسكريپت نويسي سمت سرويس دهنده هستش از قابليت هاي اين زبان ميشه به Cross-Platform و HTML Embeded بودنش اشاره كرد Cross-Platform بودن يعني اينكه بر روي هر سيستم و سيستم عاملي قابل اجرا هست مثل Macintosh - Windows -Unix و ويژگي HTML Embeded هم اين كه کد هاي PHP رو مي توان بين کد هاي HTML قرار داد سمت سرور بودن يا همون Server Side هم بدين معناست كه تمام پردازش هاي اين زبان بر روي سرويس دهنده انجام ميگره . سرويس دهنده يك كامپيوتر مخصوص هستش كه صفحات وب در اونجا نگهداري ميشه و از اونجاست كه به مرور گر شما (مثل اينترنت اكسپلورر) منتقل ميشه.

SQL : نيوك احتياج به يك بانك اطلاعاتي براي ذخيره اطلاعات داره براي اين كار ما از MYSQL استفاده ميكنيم كه يكي از مشهورترين و بهترين بانك هاي اطلاعاتي دنياست كه تعداد زيادي از سايت هاي معروف دنيا دارن از اين ديتابيس Open Source استفاده ميكنند

اما براي شروع كار لازمه شما اخرين نسخه از PHPNUKE رو دريافت كنيد گروه مشهدتيم نسخه 7.3 اين برنامه رو بصورت فارسي شده (به همراه اخرين Patch) براي دانلود روي سايت http://www.MashhadTeam.com قرار داده شما ميتونيد اين برنامه رو از ادرس زير دريافت كنيد :
http://www.mashhadteam.com/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=83

بعد از اينكه برنامه رو گرفتين فايل mtnuke3.rar (پسوند rar براي فايل هاي فشرده بكار ميره كه توسط برنامه هايي كه در ادامه توضيح ميدم ساخته ميشه) رو باز كنيد براي اين كار احتياج به برنامه اي دارين كه فايل هاي فشرده رو باز كنه مثل winzip يا برنامه Winrar سه تا پوشه اصلي هست كه بعد از باز شدن فايل فشرده شما لازمه كه ازشون استفاده كنيد

SQL : اين پوشه حاوي فايل Mtnuke.sql هست كه براي راه اندازي ديتابيس شما استفاده ميشه كه روش استفاده رو در جاي خودش توضيح ميدم

upgrades : داخل اين پوشه يك سري فايل با پسوند php هست كه براي مواردي استفاده ميشه كه شما بخواين نسخه نيوك خودتون رو ارتقا بدين كه ما اينجا بهش احتياجي نداريم چون داريم از اخرين نسخه از اين برنامه استفاده ميكنيم

HTML : اصلي ترين پوشه هست كه شامل تمام فايل هاي PHPNUKE 7.3 ميشه

حالا در ابتداي كار لازم هست كه شما تمام محتويات پوشه HTML را روي هاست خودتون اپلود كنيد دقت كنيد اگه ميخواين سايت شما با نيوك بالا بياد بايد تمام فايل ها رو در Root سايت خودتون بريزيد يعني پوشه www يا همون Public Html مثل سايت http://www.mashhadteam.com كه وقتي وارد سايت ميشد سايت با نيوك بالا مياد اما اگه ميخواين در يك شاخه اين برنامه رو نصب كنيد كافيه محتويات HTML رو در يك شاخه اپلود كنيد مثلا NUKE پس ادرس سايت شما ميشه http://www.yoursite.com/nuke باز هم تاكيد ميكنم كه اگه ميخواين نيوك در ROOT باشه حتما محتويات داخل HTML رو اپلود كنيد مثل index.php - Blocks و ........ براي اپلود فايل لازمه كه از يك برنامه قوي براي اتصال با FTP سايتتون استفاده كنيد مثل CuteFtp يا FTP Voyager نكته اي كه اينجا هست اينه كه بعلت زياد بودن فايل ها دقت كنيد تمام پوشه ها و فايل ها بصورت كامل فرستاده بشه در غير اين صورت ممكن سايت شما دچار مشكل بشه.

بعد از اينكه فايل ها بصورت كامل اپلود شد نوبت راه انداري ديتابيس مخصوص نيوك ميرسه كه در اصطلاح Import كردن فايل mtnuke.sql هست كه همون طوري كه بالا توضيح دادم داخل پوشه SQL قابل دسترس هستش براي اين كار ما از PHPMYADMIN استفاده ميكنيم كه اكثرا از كنترل پنل سايت شما قابل دسترسي هست براي اين كار وارد كنترل پنل سايتتون بشيد و دنبال گزينه PHPMYADMIN بگردين (اگه نبود گزينه sql رو پيدا كنيد احتمال داره اونجا باشه) بعد كه صفحه برنامه لود يه چيزي مثل شكل زير براتون ظاهر ميشه :البته اين فقط وسط صفحه اين برنامست شما بايد يك ديتابيس براي نيوك خودتون بسازيد براي اين كار كافيه در كادر Create new database نام دلخواهتون رو بنويسيد مثلا mtnuke بعد Create رو بزنيد حالا ديتابيس شما ساخته شده PHPMYADMIN به دو تا فريم چپ و راست تقسيم ميشه اگه به فريم سمت چپ دقت كنيد يك ليست بازشو داريد (البته در صورتي كه چند تا ديتابيس داشته باشيد در غير اين صورت فقط همون ديتابيسي كه ساختين مياد) كه نام تمام ديتابيس هاي شما رو نشون ميده مثل تصوير زير :


البته من اينجا يه سري ديتابيس ديگه هم دارم كه از بحث ما خارج شما كافيه ديتابيسي كه ساختين رو از ليست انتخاب كنيد(mtnuke) وقتي ديتابيس رو انتخاب كنيد فريم سمت راست تغيير ميكنه و شما ميتونيد يك سري تغييرات روي DB خودتون اعمال كنيد شما گزينه SQL كه با رنگ ابي مشخص هست رو انتخاب كنيد مثل شكل زير:


اينجا تنها كاري كه لازمه انجام بدين اينه كه Browse رو بزنيد و فايل mtnuke.sql انتخاب كنيد (از پوشه sql ) و گزينه Go رو بزنيد چند لحظه طول ميكشه ولي وقتي ليست Table ها بصورت كامل اومد در فريم سمت چپ يعني ديتابيس شما الان كارش تموم و فقط تنظيمات Config.php مونده

ليست Table ها بصورت زير مياد :


اخرين مرحله تنظيم فايل Config.php هست كه اين فايل رو ميتونيد در پوشه HTML پيدا كنيد فايل رو با يك اديتور مناسب باز كنيد و دنبال گزينه هاي زير بگردين :


dbhost = "localhost"$
"dbuname = "user name $
"dbpass = "your password $
"dbname = "db name $
prefix = "nuke"$
user_prefix = "nuke"$
dbtype = "MySQL$گزينه dbhost رو بدون تغيير بگذاريد يعني همون "localhost" باشه - dbuname همون يوزري كه موقع اتصال به FTP وارد ميكنيد يعني يوزر اصلي سايت - dbpass هم پسورد سايت شماست - و گزينه dbname نام ديتابيسي كه نيوك ميخواد با هاش كار كنه كه ما بالا اسمش رو Mtnuke گذاشتيم

نكته : وقتي در PHPMYADMIN ديتابيس ميسازيد (البته روي سايت نه Localhost) نام db شما به اين صورت ميشه user_dbname مثلا اگه user name سايت شما هست iran و نام ديتابيسي كه ساختين mtnuke پس ميشه iran_mtnuke به اين نكته دقت كنيد كه در قسمت dbname نام دقيق رو بدين كوچكترين اشتباهي باعث ميشه سايت شما درست كار نكنه و نكته دوم اينكه حتما گزينه هايي كه بالا در موردشون توضيح دادم بين دو علامت "" مثلا "iran_mtnuke"

حالا فايل Config.php رو save كنيد و بجاي فايل قبلي كه اپلود كردين بفرستين (Replace كنيد) اگه مراحل قبلي رو با دقت انجام داده باشيد سايت شما بدون هيچ مشكلي بالا مياد

كلام اخر : PHPNUKE يك CMS كارامد هست كه داري امكانات زياديه ولي داراي مشكلات امنيتي كمي هم نيست براي همين لازم كه شما هميشه Patch هاي ارائه شده رو نصب كنيد براي اين كار به سايت http://www.nukeresources.com مراجعه كنيد و از اخرين اخبار اين برنامه مطلع بشيد ضمن اينكه سايت http://www.mashhadteam.com مثل نسخه هاي قبلي اين برنامه جديدترين Patch هاي ارائه شده رو بصورت فارسي براي دانلود قرار ميده
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۸ساعت 15:51  توسط سید حسن باقری  | 

نصب ناک در لوکال هاست

پس از داونلود نرم افزار wamp از سایت wampserver.com آنرا اجرا و مراحل نصب را انجام دهید
(پیشنهاد : مسیر نصب و تنظیمات پیش فرض را تغییر ندهید )

بعد از اینکه نصب برنامه به پایان رسید آنرا اجرا کنید

میبینید که آیکون برنامه در کنار ساعت نشان داده می شود

( توجه: روی آیکون برنامه هم با کلیک و هم با راست کلیک منوی مخصوصی ظاهر میشود پس دقت کنید که کلیک گفته می شود یا راست کلیک )

روی آیکون برنامه ( کنار ساعت در تسک بار ) کلیک کنید منویی نشان داده می شود به داخل منوی php رفته و در انجا php extension را باز کنید در منوی ظاهر شده php_gd2 را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید اندکی منتظر بمانید تا فعال شود و تیک سمت راست آن نشان داده شود

سپس دوباره روی آیکون برنامه کلیک کنید این بار منوی apache را باز کنید و از زیر منوی آن apache modules را باز کرده و روی rewrite_module کلیک کنید و اندکی صبر کنید تا فعال شده و تیک آن ظاهر شود

دوباره روی آیکون کلیک کنید زیر منوی php را ظاهر کنید و php.ini را باز کنید :

در صفحه باز شده به به دنبال کد زیر بگردید:

کد:
short_open_tag = off
و کلمه off را به on تغییر دهید
save کرده و از صفحه خارج شوید

بر روی آیکن برنامه این بار راست کلیک کنید exit را انتخاب کنید تا از برنامه خارج شوید
مجددا برنامه را راه اندازی کنید تا تغییرات انجام شده اعمال شود

بعد از تنظیم wamp نوبت به انتقال نیوک میرسه

روی آیکون برنامه کلیک کنید تا منوی آن ظاهر شود
www directory را انتخاب کنید تا روت باز شود

مشاهده میکنید فایل index.php از قبل وجود دارد فولدری جدیدی ایجاد کنید
(توضیحات : نیوک اصلی به داخل این فولدر انتقال خواهد یافت دقت کنید در انتخاب نام این فولدر از فاصله استفاده نکنید )

نیوک 8.1 را انزیپ کنید و کامل به داخل فولدری که ایجاد کردید انتقال دهید
(مثال : به عنوان مثال یک فولدر به نام mohammad در روت یا همان www directory باز میکنیم و phpnuke8.1 را داخل آن کپی میکنیم)
(دقت : محتوبات داخل phpnuke 8.1 را یعنی فولدرهای abuse admin blocks ...
ممکن است پس از انزیپ این فایلها درون شاخه phpnuke8.1 باشند که شما فقط محتویات درون انرا کپی کنید )

پس از کپی کامل نیوک به روت لوکال هاست روی آیکون برنامه wamp در تسک بار کلیک کنید تا منوی آن ظاهر شود سپس phpmyadmin را انتخاب کنید

(توضیح : صفحه ی phpmyadmin باز خواهد شد اگر فارسی هست انرا به انگلیسی تغییر دهید )

در قسمت create new database نام دلخواهی برای دیتا بیس انتخاب کنید و بر روی create کلیک کنید
(دقت : فعلا با منوهای دیگر غیر از موارد ذکر شده کاری نداشته باشید )

بعد از اینکه create کردید خود به خود این دیتا بیس برای شما باز خواهد شد

( مثال : نام دیتا بیس را phpnuke انتخاب میکنیم بعد از زدن create دیتا بیس phpnuke باز خواهد شد )

در صفحه اصلی دیتا بیس جدیدی که باز کردیم و در منوی بالا import را کلیک کنید
(مثال : اگر دیتابیسی با نام phpnuke ایجاد کردیم در بالای صفحه مخصوص این دیتا بیس نوشته شده server : localhost database: : phpnuke
و در پایین آن منوی وجود دارد که با structure شروع و با drop تمام میشود در این منو گزینه import را انتخاب میکنیم تا صفحه مربوط به آن باز شود )

در صفحه import و قسمت File to import و Location of the text file بر روی brows کلیک میکنیم سپس فایل SQL نیوک را انتخاب میکنیم

(توضیح : فایل SQL نیوک 8.1 در شاخه
install\includes\versions
وجود دارد )
( مثال : اگر با توجه به مثالهای بالا ومپ را نصب کرده و فولدرها را نام گذاری کردید به این شاخه بروید : c: > wamp > mohammad > install > includes > version )
بعد از پیدا کردن فایل SQL و انتخاب آن برای import مرحله brows به پایان میرسد این بار در صفحه import مخصوص دیتابیس و در منوی Character set of the file گزینه Latin1 را انتخاب میکنیم برای تکمیل این مرحله از پایین صفحه دگمه GO را فشار دهید
اگر مراحل را به درستی انجام داده اید حدود یک یا چند دقیقه بسته به قدرت سخت افزار شما منتظر بمانید تا اطلاعات در دیتا بیس نوشته شود

بعد از اتمام لود صفحه را ببندید و به روت نیوک یعنی جایی که نیوک 8.1 را کپی کردید بروید فایل config.php را باز کنید

در بالای صفحه به توضیح متغیر ها پرداخته شده با قسمت # کاری نداشته باشید
در پایین صفحه
این متغیرها را پیدا کنید و با کلمات گفته شده جایگزین کنید :

کد:
$dbuname
در حالت کلی این قسمت باید بدین شکل پر شود مقایسه کنید و مواردی که مشابه نیستند را تغییر دهید

کد:
$dbhost = "localhost";
$dbuname = "root";
$dbpass = "";
$dbname = "phpnuke";
$prefix = "nuke";
(دقت : متغیر $dbname مربوط به نام دیتابیسی هست که در صفحه phpmyadmin انتخاب کردیم پس اگر با توجه به مثال ذکر شده نام گذاری نکردید آنرا به نام دلخواه خود تغییر دهید پس :
کد:
$dbname = "نام دیتا بیس";
صفحه را save کنید و خارج شوید

روی آیکون برنامه wamp کلیک کنید و گزینه localhost را انتخاب کنید
در صفحه باز شده و قسمت Your Projects نام روت نیوک خود را انتخاب کنید
اگر مراحل را با دقت و صحیح انجام داده اید صفحه اصلی سایت نشان داده خواهد شد

خوب مرجله نصب نیوک بر روی لوکال هاست به پایان رسید%

(توضیح : در بالای صفحه اول پیام امنیتی نشان داده میشود با delet کردن پوشه install از روت نیوک این پیغام نشان داده نخواهد شد که البته برای لوکال هاست چندان اهمیتی ندارد )

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۸ساعت 13:56  توسط سید حسن باقری  | 

بستن اتوماتیک برنامه های هنگ کرده:

 

مطمئنأ این مشکل برای شما نیز پیش آمده است که برنامه ای تحت ویندوز ، دچار مشکل شده باشد و پیام Not Responding بدهد. ساده ترین کار در این زمان فشردن سه کلید Ctrl+Alt+Delete و انتخاب برنامه و زدن دکمه End Task است تا برنامه هنگ کرده بسته شود. اما این کار ممکن است وقت زیادی از شما را بگیرد. هم اکنون قصد داریم ترفندی کارآمد را به شما معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید پس از هنگ کردن برنامه به طور اتوماتیک آن را ببندید بدون اینکه عملی انجام دهید.بدین منظور:
از منوی Start وارد Run شوید و عبارت regedit را وارد کرده و Enter بزنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید.
اکنون به آدرس زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop
حالا از قسمت دیگر رجیستری روی AutoEndTasks دوبار کلیک کنید. در پنجره کوچک باز شده در قسمت Value Data عدد 0 را به 1 تغییر دهید.
OK کرده و رجیستری را ببندید. سیستم را مجددأ راه اندازی نمایید

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:52  توسط سید حسن باقری  | 

قفل کردن صفحه کلید در ویندوز xp:

 

اگر ميخواهيد از پاي كامپيوتر بلند شويد و ميخواهيد كسي با كامپيوتر كار نكند ..میتوانیم با نگه داشتن ۱۰ ثانیه ای کلید shift صفحه کلید را قفل کرد .بعد از این پنجره ای بازمی شود که با زدن ok صفحه کلید قفل خواهد شد . بعد از این حالت یک ساعت شماطه دار روی تسكبارظاهر میشود که با دو بار کلید زدن بر روی آن می توان با برداشتن تیک جلوی use filter key صفحه کلید دوباره به کار خواهد افتاد
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:51  توسط سید حسن باقری  | 

شماره سریال جادویی برای ویندوزxp:

آیا برای شما نیز پیش آمده که به هنگام نصب ویندوز XP ، شماره سریالی در اختیار نداشته باشید؟ یاشماره سریال را فراموش کرده باشید؟ و یا حتی شماره سریال مخصوص ویندوز XP نیز بیابید اما با آن هم نتوانید کاری از پیش برید؟ در این ترفند قصد معرفی یک سریال جادویی را دارم که با استفاده از آن میتوانید تمامی ویندوزهای XP را رجیستر کنید! مهم نیست ویندوز مربوط به چه سالی باشد ، با این شماره سریال هر ویندوزی را میتوانید نصب کنید. جالب اینکه اگر این شماره سریال را به خاطر بسپارید ، از این پس اگر بخواهید برای هر کس ویندوز نصب کنید از نظر او فردی نابغه محسوب خواهید شد ، چرا که گویی تمامی شماره سریالهای ویندوز XP را حفظ هستید! در صورتی که خودتان میدانید از همان سریال جادویی استفاده کرده اید.
به هنگام نصب اولیه ویندوز XP ، از شما تقاضای وارد کردن شماره سریال میشود.


سریال جادویی عبارت است از:
Jbc46-q42fd-pggmc-kp38y-6mqd8

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:39  توسط سید حسن باقری  | 

در آوردن پسورد یاهو از ریجستر:

ترفندهای ریجستری 7

در آوردن پسورد یاهو  از ریجستر:

از منوي Start گزينه Run را انتخاب كنيد و Regedit را تايپ كنيد تا داخل محيط ويرايش ريجستري شويد حالا به اين كليك در ريجستري برويد:

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo\Pager  

روی Save Password دو بار كليد كنيد و عدد 100 را در آن تايپ كنيد و OK بزنيد حالا    یاهو مسنجر را 
نگاه كنيد آخرين ID و Password ID می بينيد می توانيد باآن LOGIN بشويد .
حال بايد يك برنامه كه از قبل آمده كرده باشيد كه پسورد روي ويندوز را بخواند كه با آن بتوانيد پسورد درون ياهو مسنجر را بخوانيد.
اين كار شما مي توانيد در كافي نت انجام بدهيد چون پسورد شخص قبلي كسي كه قبل از شما كار مي كرده اگر هم پسورد هم Save نكرده باشه مي توانيد در  بیاورید.
توجه : شما مي خواهيد اين كارو در كافي نت انجام بدهيد اما مي بينيد هر چي
Regedit
را در Run تايپ مي كنيد ويندوز Error به شما مي دهد اين به آن معنا است كه رجستري ويندوز پسورد داره پس شما بيايد به جاي Regedit اين را regedt32 تايپ كنيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:38  توسط سید حسن باقری  | 

حذف درایوها از پنجره My Computer :

ابتدا از منوی start گزینه RUN انتخاب كنيد سپس تايپ كنيد Regedit بعد از باز شدن پنجره Registry Editor به شاخه زیر بروید.

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows

/CurrentVersion/Policies/Explorer

يك متغيير از نوع DWORD به نام NoDrivers ايجاد كنيد . حال نكته اصلي برميگرده به مقداري كه به اين متغيير ميدهيد

A:1 , B:2 , c:4 , D:8 , E:16 , F:32 و...........

يعني اگر بخواهيد درايو C را مخفي كنيد كافي است كه مقدار آن را برابر 4 قرار دهيد توجه مبناي اين اعداد دسيمال ميباشد.

توجه : اگر بخواهيد كليه درايوهاي شما نمايش داده نشود ميتوانيد از عدد دسيمال 67108863 را استفاده كنيد .!

 

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:36  توسط سید حسن باقری  | 

قرار دادن عکس در پس زمینه Toolbar ویندوز:

 

 برای قرار دادن یک عکس در پس زمینه Toolbar ویندوز ابتدا دکمه Start را زده و بر روی گزینه Run کلیک کنید. در پنجره Run و در قسمت Open کلمه regedit را تایپ کرده و دکمه OK را بزنید. در پنجره Registry Editor مسیر زیر را دنبال کنید:

HKEY_Current_User\software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar
ســپس در سـمت راســت راست کلیـک کــرده و از قســمت New گـزینــه Sring Value را انتخـــاب کنیـد. سـپس نـــام آن را BackBitmapShell وارد کــرده و بـــر روی آن دو بــار کلیک کنید تا پنجره Edit String باز شود. در این پنجره و در قسمت Value data مسیر عکسی را که می خواهید به عنوان پس زمینه Toolbar ویندوز قرار دهید به صورت کامل وارد کنید. (توجه داشته باشید که عکس باید با فورمت Bitmap باشد و در صورت پاک کردن عکس از روی کامپیوتر آن عکس از پس زمینه Toolbar نیز پاک می شود) حال دکمه OK را بزنید و پنجره Registry Editor را ببندید.
در صورتی کــه خـواستید دوبـــــاره بــه حالـت عـــادی بــاز گشـتـه و پس زمینـه را حـذف کنید دوباره مسیر بالا را طی کرده و BackBitmapShell را Delete کنید.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:27  توسط سید حسن باقری  | 

مخفی سازی پوشه ها

اگر نمي خواهيد پوشه هاي مخفيتان را كسي به حالت غير مخفي برگرداند و آنها را مشاهده كند.ميتوانيد گزينه Showw all file را در Folder option عملاْ غیر فعال سازید. به طوریکه به شکل خودکار از این حالت خارج شود. برای انجام این کار ابتدا برنامه regedit را اجرا کنید. حال در پنجره باز شده کلید f3 را بزنید (کلید f3 جهت جستجوی یک کلید در ریجستری می باشد)سپس کلمه showall را تایپ کرده و find next را کلیک کنید (دقت کنید در قسمت پایین پنجره جستجو گزینه key فعال باشد) حال کلید مورد نطر در panel چپ ظاهر می شود (اگر کلمه showall مشاهده نکردید باز هم f3 را بزنید تا به کلمه مورد نظر برسید) پس از یافتن آن در panel راست روی گزینه chekedvale دابل کلیک کنید و مقدار آن را از یک به صفر تغییر دهید. سپس از ریجستری خارج شوید. حال MY computer را باز کرده و از منوی Tools گزینه folder option را انتخاب کنید. به تب view رفته و در قسمت hidden files and folders گزینه do not showhidden files and folders را فعال کنید و ok را بزنید. از این پس هر گاه هر شخصی اگر بخواهد فایلهای مخفی را برروی کامپیوتر شما آشکار کند (حتی خود شما) این کار امکان ناپذیر خواهد بود مگر اینکه دوباره ارزش پوشه chekedvalue به یک تغییر دهید

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:16  توسط سید حسن باقری  | 

اگر در هارد خود زیاد سرچ نمیکنید برای افزایش سرعت ویندوز بهتر است داخل کنترل پنل وارد administory tools \شده و indexing service را غیر فعال کنید
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:13  توسط سید حسن باقری  | 

سرعت ویندوز

آيا شما ويندوز XP را براي زيبايي آن مي خواهيد يا کارايي آن؟ ويندوز XP به شما اجازه مي دهد که آن را به دو صورت بهينه سازي کنيد.

1- بهترين ظاهر را داشته باشد.

2- بهترين کارايي را داشته باشد. در حالت اول بسياري از effect هاي نمايشي ويندوز فعال خواهند بود. از جمله اين Effect ها مي توان به محو شدن تدريجي منوها، سايه در زير اشاره گر موس، کشويي بازشدن منوها، سايه در زير منوها و ... اشاره کرد. وجود اين effectها در کنار زيبايي که ايجاد مي کنند،تا حدي باعث کند شدن ويندوز (البته نه خيلي زياد، ولي در سيستمهاي قديمي اين مساله مي تواندمشکل ساز باشد) مي شوند.شما مي توانيد همه يا بخشي از اين effect ها را غير فعال کنيد ولي در بين آنها چند گزينه هم وجود دارد که وجود آنها لازم مي باشد. از جمله:Use common tasks in folders و Use visual styles on windows and buttons(براي اينکه theme ويندوز XP فعال باشد).

خب حال براي انجام اين تغييرات مراحل زير را انجام دهيد:

1- به Control Panel برويد.

2- بر روي System کليک کنيد.

3- به برگه Advanced از پنجره System Properties برويد.

4- در بخش Performance بر روي دکمه Settings کليک کنيد.

5- پنجره Performance Options کليک کنيد.

6- حال در اينجا 4 دکمه راديويي(Radio Button) مشاهده مي کنيد. اولين دکمه به ويندوز اين اختيار را مي دهد که با توجه به نوع و سرعت سيستم بهترين گزينه ها را انتخاب کند. و با انتخابدومين گزينه شما ترجيح مي دهيد که ويندوز بهترين ظاهر را داشته باشد. گزينه سوم هم ويندوز را براي داشتن بهترين کارايي تنظيم مي کند. و اگر مي خواهيد خودتان اين تنظيمات را تغيير دهيد، گزينه Custom را انتخاب کنيد و در ليست زير آن به فعال يا غير فعال کردن اين effect ها بپردازيد..نظر یادتون نره

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 14:4  توسط سید حسن باقری  | 

ویروس

حذف و پاک کردن ویروس W32/Jeefo.A

معرفی:

در رتبه سوم شایعترین های 2006، ویروس مشهور W32/Jeefo.A قرار گرفته كه مدتها كاربران ایرانی را با مشكلات فراوانی مواجه نموده است. این ویروس كه از طریق افزودن و ضمیمه نمودن كد خود، به فایل های مختلف و رمزگذاری آنها در شبكه اینترنت،‌ منتشر می شود، با مقیم شدن در حافظه سیستم ها، سعی در تخریب فایل های PE دارد. یكی از ویژگی های این ویروس قابلیت پنهان ماندن در سیستم و انجام حملاتی است كه به سختی قابل ردیابی می باشند.

برای از بین بردن این ویروس از نرم افزار زیر استفاده کنید:

ویروس Jeefo یکی از خطرناکترین ویروهاس جدید است که به فایلهای اجرایی می چسبد و آنها را طوری خراب می کند که آنتی ویروسها معمولا نمی توانند فایل را از ویروس تمیز کرده و آن را پاک می کنند. این ویروس همچنین سبب بروز اشکالاتی در ویندوز و کاهش سرعت آن و آلوده کردن فایل svchost.exe می شود. شما با این ابزار می توانید فایلهایی را که با ویروس Jeefo آلوده شده اند را بدون پاک کردن آنها درست کنید.

W32.Jeefo-A Removal Tool
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 8:13  توسط سید حسن باقری  | 

رایت

 

قصد داریم ترفندی بسیار کارآمد را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید به اصطلاح انتهای CD را باز بگذارید و در نتیجه بتوانید بر روی یک CD چندین بار رایت کنید و از ظرفیت باقی مانده آن استفاده نمایید.

 

برای این کار پس از رایت توسط نرم افزار معروف Nero در انتهای رایت شما پیغام " رایت Cd با سرعت X کامل شد" را مشاهد خواهید کرد. (ترفند سی تی.بلاگفا)

نکته مهم اینجاست که در صورتی که شما روی OK کلیک کنید انتهای CD بسته می شود و دیگر امکان رایت مجدد وجود ندارد ، اما اگر روی ضربدر کلیک کنید انتهای CD باز می ماند و شما می توانید از ظرفیت باقی مانده CD یتان دوباره استفاده کنید و روی آن رایت کنید.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 13:26  توسط سید حسن باقری  | 

NERO

 

شايد برايتان پيش اومده باشه که مثلا يه برنامه داريد که حجمش از 700 مگابايت بيشتر باشه . و مي خواهيد اونو رايت کنيد در اين مواقع مي بايست اون برنامه رو فشرده کنيد که البته شايد باز هم اون برنامه تو سي دي جا نشه . با اين ترفند مي تونيد بر روي سي دي هاي معمولي حتي تا 1 گيگا بايت اطلاعات ذخيره کنيد . ابتدا مي بايست ببينيد رايتر شما over burning ساپورت مي کنه يا نه . براي تست اين کار مراحل زير را که در ادامه متن آمده است را دنبال کنید دنبال کنيد .

 

ابتدا به برنامه Nero رفته و سپس کليد هاي ترکيبي Ctrl + R را فشار دهيد . تو اين پنجره ببينيد که در قسمت Recorder information ، رو به روي عبارت Over burn عبارت supported نوشته شده است يا نه . اگر عبارت ساپورت نوشته شده باشد شما مي تو نيد از اين ترفند استفاده کنيد.

 حال به منوي File رفته و قسمت preferences رو انتخاب کنيد سپس در قسمت Expert features دقت کنيد که عبارت enable over burn قعال باشد . (ترفند سی تی.بلاگفا) در زير همين گزينه مقدار مجاز over burn رو به دقيقه مشخص کنيد .

حال به منوي File رفته و گزينه New را انتخاب کنيد و در قسمت Multi session گزينه No Mutt session را انتخاب نماييد . سپس در قسمت Burn عبارت Write Method رو به Disc at Once تبديل کنيد .

حال مي تونيد سي دي خود را رايت کنيد مقدار رايت هم بستگي خيلي زيادي به رايتر داره .

                                                      

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 13:22  توسط سید حسن باقری  | 

بوت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی صبح اول وقت کامپیوترتان را روشن می‌کنید، می‌بینید ویندوزتان بوت‌ نمی‌شود. در این زمان احساسی که به آدم دست می دهد شبیه زمانی است که آدم اشتباهی سوار اتوبوس شده باشد و بعد از رسیدن به مقصد متوجه قضیه شده باشد! در این هنگام بهتر است که ابتدا کمی کنترل خود را حفظ کنید تا ببینید که چه‌ کاری باید انجام دهید. این مشکل دلایلی از جمله : پاک شدن فایل های بوت ویندوز، ایراد در بوت سکتور، تغییرات نا به جا در رجیستری، ورود ویروس های مخرب به سیستم و... دارد که همگی نیز به سادگی قابل برطرف شدن هستند. برای حل این مشکل و رهایی از آن احتمالا اولین گزینه اکثر کاربران ، تعویض ویندوز خراب می باشد. اما عجله نکنید و دست نگه دارید! راه های بهتری نیز برای رفع این مشکل وجود دارد؛ بدین ترتیب که قبل از هر چیز، ویندوز ابزارهایی را برای رفع اکثر این مشکلات قرار داده که بسیاری از کاربران از آن بی خبرند و گاهی اوقات به دلیل عدم بوت شدن ویندوز، حتی مجبور به حذف اطلاعات حیاتی شان می شوند. اما در این ترفند به بررسی 10 روش برای رفع کلیه مشکلات ذکر شده بدون نیاز به تعویض ویندوز می پردازیم و به عبارت بهتر راه حل کلیه خطاهایی که باعث بالا نیامدن ویندوز می شود را در این ترفند بیان می کنیم. پس در ادامه مطلب در ترفندسیتی با ما همراه باشید.

برای دیدن متن کامل بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

 

 

 

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی صبح اول وقت کامپیوترتان را روشن می‌کنید، می‌بینید ویندوزتان بوت‌ نمی‌شود. در این زمان احساسی که به آدم دست می دهد شبیه زمانی است که آدم اشتباهی سوار اتوبوس شده باشد و بعد از رسیدن به مقصد متوجه قضیه شده باشد! در این هنگام بهتر است که ابتدا کمی کنترل خود را حفظ کنید تا ببینید که چه‌ کاری باید انجام دهید. این مشکل دلایلی از جمله : پاک شدن فایل های بوت ویندوز، ایراد در بوت سکتور، تغییرات نا به جا در رجیستری، ورود ویروس های مخرب به سیستم و... دارد که همگی نیز به سادگی قابل برطرف شدن هستند. برای حل این مشکل و رهایی از آن احتمالا اولین گزینه اکثر کاربران ، تعویض ویندوز خراب می باشد. اما عجله نکنید و دست نگه دارید! راه های بهتری نیز برای رفع این مشکل وجود دارد؛ بدین ترتیب که قبل از هر چیز، ویندوز ابزارهایی را برای رفع اکثر این مشکلات قرار داده که بسیاری از کاربران از آن بی خبرند و گاهی اوقات به دلیل عدم بوت شدن ویندوز، حتی مجبور به حذف اطلاعات حیاتی شان می شوند. اما در این ترفند به بررسی 10 روش برای رفع کلیه مشکلات ذکر شده بدون نیاز به تعویض ویندوز می پردازیم و به عبارت بهتر راه حل کلیه خطاهایی که باعث بالا نیامدن ویندوز می شود را در این ترفند بیان می کنیم. پس در ادامه مطلب در ترفندسیتی با ما همراه باشید.

 

1- استفاده از دیسک استارت‌ آپ ویندوز (Windows Startup Disk):

اولین کاری که باید در این هنگام انجام می‌دهید ساختن استارت آپ دیسک است. ممکن است بالا نیامدن وبندوز به خاطر اشکال در یک سری فایل‌ها باشد که در ادامه ذکر خواهد شد، برای این کار شما باید یک‌ دیسک برای استارت آپ کردن ویندوزتان درست کنید.

برای این کار شما باید سه فایل boot.ini ، NTLDR ، Ntdetect.com را در درایو ویندوزتان پیدا کنید. این فایل‌ها که همگی هم در حالت پیش‌فرض در درایو ویندوزتان (C یا هرچیز دیگری) مخفی هستند، جزو فایل‌هایی هستند که برای بوت شدن ویندوز نیازمند هستند. لذا ممکن است که یکی از دلایل اصلی بوت نشدن ویندوزتان اشکالاتی در این فایل‌ها باشد. پس زمانی که ویندوزتان درست کار می‌کند باید اقدام به درست کردنWindows Startup Disk  کنید.

برای این کار این‌ فایل ها را (ترفندسیتی) زمانی که ویندوزتان درست کار می‌کند، پیدا کرده و در یک فلاپی و یا CD و یا فلش مموری‌تان قرار دهید. توجه کنید که در درایو مورد نظر جز این فایل‌ها نباید فایل دیگر وجود داشته باشد. حال زمانی که ویندوزتان بالا نمی‌آید ابتدا وبندوز را ریستارت کنید (می توانید از کلید ترکیبیalt+ctrl+Delet استفاده کنید) و دیسک استارت آپ را در کامپیوتر قرار دهید، وقتی که این دیسک را در کامپیوتر قرار می‌دهید ویندوز خود به خود فایل‌ها مذکور را از در دیسک استارت آپ شما Load می کند و ویندوز به درستی بالا می‌آید و می‌توانید به رفع مشکل مورد نظر بپردازید. درصورتی که مشکل این باشد شما می‌توانید با کپی کردن فایل‌های مذکور از روی دیسک استارت آپ به هاردتان مشکل را رفع و رجوع کیند.

 

2- استفاده از ویژگی‌ Last Known good Configuration ویندوز

شما هم‌چنین می‌توانید با استفاده از ویژگی Last Known good Configuration  ویندوزتان را بوت کنید. با کمک این ویژگی می‌توانید آخرین تغییراتی را که باعث اختلال در بوت ویندوز می‌شود را Undo کنید. این ویژگی باعث بازگردانی کلید ریجیستری CurrentControlRegistrySet می‌شود. این کلید کارش این است که تنظیمات هاردتان و درایوهای مختلف را ذخیره می‌کند. در صورت اختلال در فایل‌هایی در درایو ویندوزتان این تنظیمات تغییر می‌کند. این ویژگی آخرین تنظیماتی این کلید را که باعث بالا آمدن ویندوز شده بود را جایگزین تنظیمات فعلی کلید ریجیستری‌تان می‌کند.درصورتی که شما بتوانید این تغییرات را بازگردانید، مطمئنآ ویندوزتان بالا خواهد آمد

برای استفاده از این ویژگی زمانی که با Erorr بالا نیامدن ویندوز مواجه شدید، با فشرن کلیدهای Alt+Ctrl+Delete ویندوزتان را ریستارت کنید، بعد از اینکه صدای "بیپ" اول ویندوز را شنیدید، کلید F8 را فشار دهید تا منوی Windows advance Options برای شما نمایان شود. در منوی ظاهر شده گزینه‌ی Last good configuration را انتخاب کنید و بعد Enter را فشار دهید. با این کار کامپیوترتان ریستارت می‌شود و ویندوز بالا خواهد آمد!

 

البته این نکته را فراموش نکنید که وقتی برای اولین بار ویندوزتان بالا نیامد باید از این ویژگی استفاده کنید، به عبارت دیگر زمانی که شما چندید بار ویندوز را ریستارت کردید و بالا نیامد این ویژگی جواب نمی‌دهد، چون آخرین کلید ریجیستری مورد نظر با هر بار تغییرات در بوت شدن ویندوز تغییر می‌کند.

 

3- استفاده از ویژگی System Restore

یکی از ویژگی‌های خوب ویندوز داشتن قابلیتی به نام System Restore است. ویندوز با استفاده از این قابلیت هر ۲۴ ساعت یک بک‌آپ از آخرین ویژگی‌ها و تنظیماتش را دخیره می‌کند. به همین دلیل درصورتی که بتوانید از این ویژگی استفاده کنید می‌توانید ویندوزتان را بوت کنید.

برای استفاده از این ویژگی (ترفندسیتی) ابتدا ویندوزتان را یک‌بار ریستارت کنید، بعد با وارد شدن به Windows advance Options و کلیک بر روی گزینه‌ی Safe Mode ویندوز را بالا بیاورید. سپس با وارد شدن به بخش system Restore در Accessory  ویندوز آخرین تنظیمات ویندوز را بازگردانی‌ کنید. بعد ویندوز تان را ریستارت کنید. همین!

 

4- استفاده از Recovery Consule

ممکن است زمانی عمق فاجعه بیش‌ از اینها باشد! به عبارتی با انجام دادن کارهای فوق شما نتوانید ویندوز را بازگردانی کنید. در این حالت شما نیاز به استفاده از ویژگی Recovery Consule دارید، برای این کار شما مجبور به استفاده از CD ویندوز هستید. مطمئنآ یک‌سری از فایل‌های شما در ویندوزتان مشکل پیدا کرده است، درصورتی که راه های بالا جواب ندهد معنی اش این است که این فایل‌ها قابل بازیابی نیستند و مجبور به استفاده‌ی کپی‌تازه‌ای از آنها در ویندوزتان هستید.

برای این کار باید CD ویندوزتان را قرار دهید و اجازه دهید که مراحل اولیه‌ی نصب آغاز شود، بعد از این کارها ویندوز از شما سوال می‌کند که چکار می خواهید بکنید؟ نصب ویندوز جدید، رفع اشکال ویندوز قبلی . که ما گزینه‌ی دوم را انتخاب می‌کنیم.

بعد از این مرحله ویندوز درایو حاوی ویندوزتان را نمایش‌ می‌دهد. در صورتی که شما چندین ویندوز داشته باشید، با زدن عدد مربوط به آن ویندوز مراحل تعمیر و رفع عیب ویندوز مذکور با قرارگیری فایل‌های سالم به جای فایل‌های مشکل دار شروع می‌شود. بعد از این مرحله ویندوز ریستارت می‌شود و انشاءالله! ویندوزتان بالا خواهد آمد.

 

5- رفع عیب فایل  Boot.ini

وقتی که ویندوز می‌خواهد Load شود، برنامه‌ی Ntldr به فایل boot.ini رجوع میکند تا تعیین کند که فایل ویندوز در کدام درایو قرار دارد تا بتواند Load شود. لذا در صورت داشتن مشکل داشت فایل مذکور ویندوز به خوبی نمی‌تواند Load شود. بنابراین باید این فایل را تعمیر کنیم.

برای این کار نیاز به نسخه‌ای از ابزار Recovery Consule که در مورد قبلی بیان شد دارید.

لذا ابتدا باید CD ویندوز را در کامپیوترتان قرار دهید و طبق مراحل گفته شده در مورد قبل پیش بروید.

بعد عبارت Bootcfg/parameter را تایپ کنید.

حال باید به جای عبارت parameter موارد زیر را برحسب نیازتان تایپ کنید:

 

توضیحات پارامتر

پارامتر

کل هار دیسک را برای پیدا کردن فایل ویندوز خواهد گشت و به شما اجازه می‌دهد که هرکدام را که مایل بودید به فایل Boot.ini اضافه کنید

Add/

هارد را برای پیدا کردن ویندوز اسکن می‌کند

Scan/

موارد نوشته در فایل Boot.ini را برایتان لیست می‌کند

List/

سیستم عامل پیش‌فرض (ترفندسیتی) را در منوی بوت اصلی قرار می‌دهد

Default/

کلآ فایل Boot.ini  را دوباره درست می‌کند

Rebuild/

اجازه‌ی انتقال بوت سیستم عامل را به یک پورت دیگر می‌دهد.این پارامتر خود دو پارامتر زیر مجموعه‌ای دارد:
[Port Baudrate]  و  [UseBiosSittings]

Redirect/

مانع مورد قبلی می‌شود

DisabalRedirect/

 

6- رفع BootSector ایراد دار:

در ابتدا باید بگویم که هر هارددیسکی از جدول‌هایی تشکیل شده است که هر کدام از خانه‌های این جدول که حاوی اطلاعات خاصی است " Sector" خوانده میشود. حال اگر بخواهیم این سکتورها را د ردرایو حاوی سیستم عامل بررسی کنیم، به هرکدام از انها "بوت سکتور" می‌گویند. یکی از دلایل بالا نیامدن ویندوز می‌تواند ایراد در این سکتورها باشد. درصورتی که به این نتیجه برسید که دلیل بالا نیامدن ویندوز اشکال در این مورد است، باید از یک ورژن دیگر از سیستم RecoveryConsule به نام Fixboot باید استفاده کنید.

برای این کار طبق مراحل کفته شده در مورد 4 عمل کنید و در کادر مربوطه عبارت Fixboot {Drive} را تایپ کنید و در قسمت Drive نام درایو مورد نظرتان را تایپ کنید.

 

7- رفع مشکل Master Boot Sector

Master Boot Sector عنوان اولین بوت سکتوری است که خوانده می‌شود و مسئول اصلی بوت شدن ویندوز است. در صورت اشکال در این مورد، ویندوز بوت نمی‌شود. برای حل این مشکل باید بازهم از Recover Consule استفاده کنید.

برای این کار نیز طبق مراحل کفته شده در مورد 4 عمل کنید و در کادر مربوطه عبارت Fixmbr [device_name] را تایپ کنید

در قسمت بالا در کادر [device_name] باید نام مسیر درایوی را که می‌خواهید بوت سکتورش را درست کنید بنویسید.

مثلآ برای درایو ‍C باید بنویسیم: Device/harddisk C

 

توجه کنید کاری که مورد بالا می‌کند این است که در درایوی که مستر بوت سکتورش مشکل دارد، یک  مستر بوت سکتور دیگر درست کند نه این که مستر بوت سکتور اولیه را تعمیر کند.

 

8- غیر فعال کردن ریستارت شدن ویندوز

وقتی که ویندوز با مشکل بالا نیامدن مواجه می‌شود، به صورت خودکار ریستارت می‌شود و این چرخه مدام تکرار می‌شود و مانع از دادن وقت به کاربر برای حل مشکل می‌شود. لذا باید اول این امکان را غیر فعال کنید.

برای این منظور (ترفندسیتی) باید باید واردWindows Advance Options  بشوید و بعد گزینه‌ی Automattice Restart On System Faiuler را غیر فعال کنید و روی دکمه‌ی اینتر کلیک کنید.

 

9- استفاده از فایل‌های Backup

شما می‌توانید از نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات پشتیبانی شده که بسیار متنوع هم هستند استفاده کنید

 

10- نصب داخلی ویندوز

وقتی که دیدید با استفاده از راهکارهای فوق نمی‌توانید بازهم ویندوز را بوت کنید، بهتر است که ویندوزتان را آپگرید کنید.

برای این منظور در مراحل نصب ویندوز، شما به جای رفتن به بخش Recivery Consule دکمه‌ی Enter را می‌زنید و مراحل نصب را پی‌میگیرید، ولی در بخشی از مراحل نصب ویندوز به شما می‌گوید که ویندوز دیگری هم وجود درد، آیا مایل به آپگرید کردن آن ویندوز هستید یا اینکه می خواهید یک نسخه‌ی جدید نصب کنید، شما گزینه‌ی تعمیر (یا همان آپگرید) را فعال می‌کنید.

 

این روش تقریبا همیشه جواب می‌دهد و شما می‌توانید مطمئن باشید که با این روش ویندوز حتمآ بالا خواهد آمد ولی تنها موردی که باید ذکر شود این است که در این روش کلیه آپدیت های ویندوز پاک می شوند و باید آن ها را دوباره دانلود کنید.

 
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 9:32  توسط سید حسن باقری  | 

نقشه موبایل

برای استفاده از این برنامه شما باید نقشه شهر خودتون رو اول کالیبره بکنید که خروجی فایل با پسوند map خواهد بود.بعد هم نقشه اصلی رو با یه برنامه مخصوص به نام OGF2 converter به فرمت OGF2 تبدیل کنید.بعد این دو تا فایل با پسوند map و Ogf2 میریزید تو گوشی خودتون در یکی مسیر های زیر :


كد:
C:\data\smartgpscon\maps
E:\data\smartgpscon\mapsدر سایت سازنده برنامه پیشنهاد شده که برنامه SmartCom GPS رو برای کارایی بهتر در حافظه داخلی گوشی نصب کنید.

میان بر های برنامه:
1= مشخصات و تنضیمات waypoint می دin.
2= نقشه هایی که دورن پوشه مپ کپی کردید می تونید با این دکمه تعویض کنید.
3= تغییر حالت از حالت نقشه به نویگیت و حالت تکس مود که اطلاعاتی از قیبل سرعت و ارتفاع مختصات و میزان پیمایش و ... رو نوشون میده. و حالت ماهواره ها.
4= از دستان کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم بگم.
5= تغییر نقشه ها از حالت مپ مود.
6= نمایش و عدم نمایش قطب نما رو در گوشه نقشه
7= در حالت نقشه ( مپ ) اطلاعات سرعت و ارتفاع . و ... رو نشوم می ده.
8= حالت فول اسکرین و عدم فول اسکرین
9= تعویض حالت نمایش کلی و به حالت زوم نقشه.
* = کوچک نمایی روی نقشه
# = زوم یا بزرگ نمایی رو نقشه
0 = نمایش حالت دیتابیس و انتخاب آن

نقشه ایران با حجم 2.85
http://rapidshare.com/files/113100866/iran_jadeh.rar

نقشه کامل ایران با حجم 16.2
http://rapidshare.com/files/113120002/iran_2.rar

نقشه دقیق ایران (از نظر دقت کالیبره شدن) با حجم 1.79
http://rapidshare.com/files/113097312/iran_jadeha_3.rar

نقشه اراک با حجم 2.8
http://rapidshare.com/files/113122305/arak_3-1.rar

نقشه ارومیه با حجم 2.38
http://rapidshare.com/files/113128520/uromieh_2.rar

نقشه اصفهان با حجم 2.19
http://rapidshare.com/files/113103240/esfahan_1.rar

نقشه ماهواره ای اصفهان (گوگلی) با حجم 46.6
http://rapidshare.com/files/11312106...aare.part1.rar
http://rapidshare.com/files/11312216...aare.part2.rar

نقشه تبریز با کیفیت عالی با حجم 24.3
http://rapidshare.com/files/113127825/tabriz.rar

نقشه تهران با حجم 3.35
http://rapidshare.com/files/113107176/Tehran_2.rar

نقشه دقیق و با کیفیت تهران با حجم 48.4
به دلیل حجم بالای نقشه در 4 پارت حدود 12 مگی براتون آپلود شده
http://rapidshare.com/files/158744010/tehran.part1.rar
http://rapidshare.com/files/158745190/tehran.part2.rar
http://rapidshare.com/files/158746657/tehran.part3.rar
http://rapidshare.com/files/158747793/tehran.part4.rar

نقشه ساری با حجم 2.1
http://rapidshare.com/files/113128452/sari_updete.rar

نقشه شیراز با حجم
2.52
http://rapidshare.com/files/113110214/shiraz_2.rar

نقشه دقیق کالیبره شیراز با جزییات کم با حجم2.0
http://rapidshare.com/files/159973236/shiraz4.rar

نقشه قزوین با حجم 2.04
http://rapidshare.com/files/113104668/qazvin.rar

نقشه قشم با حجم 0.76
http://rapidshare.com/files/113107794/Qeshm_City.rar

نقشه قم با حجم 2.17
http://rapidshare.com/files/113128354/qom_3.rar

نقشه کرج با حجم 4.83
http://rapidshare.com/files/113128164/karaj.rar

نقشه گنبد کاووس با حجم 1.93
http://rapidshare.com/files/113127895/gonbad_kavoos.rar

نقشه مشهد با حجم 2.63
http://rapidshare.com/files/113119271/mashad1.rar

نقشه حرم امام رضا با حجم 0.46
http://rapidshare.com/files/11312700...m_em._reza.rar

نقشه آبعلی و امامزاده هاشم در جاده هراز با حجم 2.73
http://rapidshare.com/files/141386995/abali.rar

نقشه شهر کیش با حجم3.60
http://rapidshare.com/files/128975146/KISH.rar

نقشه بوشهر با حجم 3.42
http://rapidshare.com/files/128978302/bushehr.rar


نقشه همدان با حجم 2.39
http://rapidshare.com/files/150060936/hamedan.rar.html

نقشه یزد با حجم 31.46
http://rapidshare.com/files/153615155/yazd.rar

نقشه گوگلی اهواز با حجم18.83
http://rapidshare.com/files/156227683/Ahvaz.rar

نقشه کرمان با حجم 6.19
http://rapidshare.com/files/158048561/kerman.rar

نقشه زاهدان با حجم 4.24
http://rapidshare.com/files/158049716/zahedan.rar

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 11:6  توسط سید حسن باقری  | 

سیستم از کی روشن بوده؟

جواب این سوال را می تونید بدید ؟ :دی

اطلاعات دقیق سیستم را به آسونی نمی توانید مشاهده کنید در این مطلب یکی دیگه از اطلاعات شخصیم رو واستون می گم !!

در منو Start و قسمت Run عبارت cmd را تایپ کنید …
توضیح : با تایپ عبارت فوق همواره صفحه داس برای ورود فرامین شما ظاهر می شود.

عبارت Systeminfo را وارد کنید و پس از مدتی اطلاعات در چند خط برای شما نمایش داده می شود … از جمله :

- نام , نسخه , سازنده , ورژن سیستم عامل
- تاریخ نصب سیستم عامل
- اطلاعات مرتبط با CPU و حافظه سیستم
- مدت زمان روشن بودن سیستم

برای پاسخ به پرسش این مطلب در جلوی عبارت System Up Time می توانید مدت زمان روشن بودن سیستم را بدانید !

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 17:52  توسط سید حسن باقری  | 

آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر با کابل کراس

در نگاه اول شبکه کردن ۲ کامپیوتر چه پی سی باشه چه لب تاب کار سختی به نظر می رسه اما در واقع چند دقیقه کار راحت است.
برای این کار ۲ تا کامپیوتر روشن احتیاج دارید که مجهز به کارت شبکه باشند و یک کابل نتورک معمولی … تنظیمات اولیه برای هر کدام از سیستم ها :سیستم شماره ۱ - سیستم شماره ۲  برای آموزش بهتر نامگذاری میکنم.

در هر ۲ سیستم از My Computer / Propertise تب Computer Name را انتخاب کنید. حال اسم سیستم شماره ۱ و ۲ را به طوری انتخاب کنید که با هم فرق داشته باشد.
برای مثال : Rezafcom1 و Rezafcom2
نکته : حواستون باشه اسم ۲ کامپیوتر باید فرق داشته باشه !!
حالا توی همون قسمت کلید Change را بزنید تا بتوانید اسم Workgroup هر سیستم را هم تغییر دهید.
این بار اسم workgroup ها را مثل هم قرار دهید.
مثلا : Rezafcom
بازم تاکید می کنم اسم workgroup ها باید دقیقا مثل هم باشند.
خوب حالا Ok کنید و از این قسمت خارج شوید. هر ۲ سیستم درخواست Restart می کنند پس اجازه دهید سیستم ها ریست شود و مجددا راه اندازی شود.

حال سراغ شناسایی و آی پی دستگاه ها می رویم برای این کار آدرس زیر را دنبال کنید :
Control Panel / Networks Conections
حال بر روی Conection نتورک خود راست کلیک کنید و Propertise را انتخاب کنید.
توجه کنید که اگر کانکشن نتورک ندارید از طریق Add New Conection اقدام به ساخت کنید.
حال در پنجره باز شده Internet Protocol TCP/IP را انتخاب کنید و گزینه Propertise را بزنید. مانند شکل :

آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر با کابل کراس

این کار را در هر ۲ کامپیوتر انجام دهید. در پنجره باز شده شما باید آی پی های مشخص شده را برای هر سیستم وارد کنید پس قسمت Use The Following Ip Adress را فعال کنید :

سیستم شماره ۱ :
Ip Adress : 192.168.0.1
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway : این گزینه برای سیستم اول باید خالی باشد.
حال در قسمت پایین Dns Server ها را تکمیل می کنیم :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.

سیستم شماره ۲ :
Ip Adress : 192.168.0.2
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway : 192.168.0.1
در قسمت Dns Server هم به این صورت :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.

خوب کار شناسایی و نتورک کردن تمام شد حالا باید به پوشه ها و فایل های خود قابلیت Share را بدهید تا در نتورک شما مشترک شود برای این کار به این صورت عمل کنید :

در یک درایو یک New Folder ایجاد کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و سپس از تب Sharing گزینه های Share This Folder On The Network و Allow Network Users To Change My Files را فعال کنید و سپس Ok و بیرون بیایید. با این کار یک پوشه ایجاد کرده اید که بین ۲ کامپیوتر مشترک است و فایل هایی که درون آن باشد در هر دو کامپیوتر قرار می گیرد مانند شکل :

در انتها در سیستم شماره ۲ برای شناسایی و خواندن سیستم شماره ۱ دستور زیر را در Start / Run وارد کنید مانند شکل :

 

آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر با کابل کراس

این نکته را به یاد داشته باشید در ویندوز ویستا برای دستیابی به قسمت Run کلید های ترکیبی :
Win + R را بزنید.

خوب کار تمام است امیدوارم مثل من لذت ببرید d:

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 17:37  توسط سید حسن باقری  | 

مخفی سازی فایل در درون عکس توسط نرم افزار WinRar ( ترفند ویندوز و ... )

در این ترد قصد داریم به معرفی ترفندی پردازیم که با بهره گیری از آن میتوان یک فایل یا یک فولدر را در داخل یک عکس مخفی ساخت! به شکلی که پس از مخفی سازی شما تنها یک عکس خواهید داشت و تنها با باز کردن عکس توسط خود نرم افزار WinRar میتوان به فایل دسترسی داشت!!!. از این ترفند میتوان به عنوان یک شیوه بسیار حرفه ای مخفی سازی فایل و فولدر نام برد.

برای این کار:

شما به یک فایل تصویر با فرمت GIF و یا JPG و همچنین فایل یا فولدری که میخواهید مخفی کنید نیاز خواهید داشت.
ابتدا باید باید فایل یا فولدر مورد نظر را توسط خود نرم افزار WinRar فشرده سازی کنید. بدین منظور روی آن راست کلیک کرده و Add to archive را انتخاب کنید.

محض نمونه نام آن را blofablogfa.rar بگذارید.
اکنون این فایل فشرده که قصد مخفی سازی آن را دارید را در کنار تصویر مورد نظر خود که به عنوان مثال iruncooir.jpg نام دارد قرار دهید.
یعنی این دو فایل در کنار هم و در یک پوشه.
حال ، از منوی Start وارد Run شده و دستور cmd را وارد کرده و Enter بزنید تا وارد Command Prompt شوید.


اکنون در داخل CMD به فولدری که این دو فایل در آن قرار دارد مراجعه کنید. (یادآوری میشود برای تعویض دایرکتوری در CMD از دستور cd استفاده میشود.)

برای اینکه زیاد در داخل درایوها در Cmd مسیر طی نکنید بهتر است آن را وسط یکی از درایوها قرار داده و  نام درایو نوشته دونقطه (سمیکالن" :") بگذارید.

بعنوان مثال: 

d:  و اینتر


پس از مراجعه به دایرکتوری مورد نظر ، کافی است کد زیر را در CMD وارد کرده و Enter بزنید:

copy /b iruncooir.jpg + blofablogfa.rar irun.coo.ir.jpg

در کد فوق iruncooir.jpg نام عکس اولیه ، blofablogfa.rar نام فایل فشرده که قصد مخفی سازی آن را داریم و در پایان irun.coo.ir.jpg نام عکس تولیدی جدید است که فایل فشرده در آن مخفی میشود.
حالا کافی است به فولدری که فایلها در آن موجود بود مراجعه کنید ، یک عکس با نام irun.coo.ir.jpg ایجاد شده است. تصویر این عکس همان عکس اولیه است ، اما در داخل این عکس جدید فایل فشرده ما نیز مخفی شده است که به هیچ وجه قابل مشاهده نیست!


اما برای دستیابی به فایل مخفی شده کافی است روی عکس تولید شده راست کلیک کرده و از Open with روی Choose Program کلیک کنید. در صفحه باز شده از میان لیست برنامه ها WinRar را انتخاب نموده و OK کنید. خواهید دید که نرم افزار WinRar عکس شما را به گونه ای اجرا میکند که فایل مخفی شده در دل عکس نیز پدیدار میگردد! حالا کافی است در WinRar دکمه Extract to را بزنید تا فایل فشرده از دل عکس خارج گردد.

همان طور که ذکر شد این روش یک روش بسیار حرفه ای برای مخفی سازی فایل و فولدر میباشد.

+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن ۱۳۸۷ساعت 9:32  توسط سید حسن باقری  | 

بک آپ درایورها

یکی از مشکلاتی که همه ما بعد از نصب ویندوز با اون مواجه میشیم نصب درایورهای مختلف از جمله : کارت صوتی، گرافیک و مودم و … هست !


این مشکل زمانی بیشتر جلوه میکنه که شما درایورهای کامپیوترتون رو آپدیت کرده باشید ! چون متاسفانه با این که زحمت زیادی برای آپدیت کردن درایور کشیدید، بعد از نصب مجدد ویندوز دوباره باید درایورها رو آپدیت کنید ! که این کار با سرعتی که اینترنت تو مملکت ما داره تقریبا شکنجه به حساب میاد !
این نرم افزار کارش این هست که از کلیه درایورهای سیستم شما یک پوشه بک آپ ایجاد میکنه و شما میتونید بعد از نصب ویندوز در کمتر از 3 دقیقه از همه درایورهایی که قبل از نصب ویندوز روی سیستم شما نصب بوده دوباره استفاده کنید !!!
که با این کار هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی میکنید !!!

البته این نرم افزار استفاده های دیگری هم داره که میتونید بعد از دانلود و نصب این نرم افزار از این امکانات استفاده کنید .

دانلود این نرم افزار با حجم 2.46MB

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم دی ۱۳۸۷ساعت 12:10  توسط سید حسن باقری  | 

مطالب قدیمی‌تر